Poznań: Uwaga na nowe remonty i kolejne objazdy

  Poznań: Uwaga na nowe remonty i kolejne objazdy

  Marcin Idczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznań: Uwaga na nowe remonty i kolejne objazdy

  ©archiwum

  W Poznaniu rozpoczęły się kolejne duże remonty.
  Poznań: Uwaga na nowe remonty i kolejne objazdy

  ©archiwum

  W poniedziałek rozpoczął się remont tramwajowej Trasy Kórnickiej. Z tego powodu zmieniono trasy tramwajów linii: 5, 16, 18 i 201, oraz zwieszono kursowanie 17. W ich miejsce w rejonie polanki kursuje tramwaj wahadłowy 25.

  Taka zmiana organizacji ruchu spowodowała wielkie zamieszanie wśród mieszkańców górnego tarasu Rataj. - Wiedziałam, że będzie remont i objazdy, ale zapomniałam - mówi Katarzyna Nowaczyk z os. Lecha. Z tego powodu spóźniła się do pracy, gdyż zamiast jechać bezpośrednio tramwajem musiała najpierw skorzystać z autobusu, a potem się przesiadać na rondzie Rataje.

  Prace przy modernizacji tej trasy mają potrwać do 17 czerwca.

  Dobra wiadomość jest taka, że na skutek próśb mieszkańców oraz w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy torów w rejonie ulic: Poznańskiej, Libelta i Pułaskiego można było wydłużyć trasę autobusów zastępczych T10. Teraz nie dowożą pasażerów już tylko i wyłącznie w rejon PST, ale można nimi dojechać do centrum.

  Uwaga na kolejny remont przejazdu kolejowego na północy Poznania. Od wtorku od godziny 7 do 12 maja do 12 nastąpi zamknięcie przejazdu na ul. Nad Różanym Potokiem. Objazd będzie poprowadzony ulicami: Nad Różanym Potokiem, Morasko, Teofila Mateckiego i Stróźyńskiego.

  Zamknięta została też część ul. Knapowskiego (na wysokości numeru 20). Objazdy wyznaczono ul. Dmowskiego, Daleką, Głogowską i Myśliwską.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo