Rezerwy Lecha Poznań ulegają w sparingu z pierwszoligowcem. "Ciężko było nam się przebić przez defensywę przeciwnika"

Maksymilian Dyśko
Rezerwy Lecha Poznań uległy w czwartym sparingu Chrobremu Głogów (0:3).
Rezerwy Lecha Poznań uległy w czwartym sparingu Chrobremu Głogów (0:3). Adam Jastrzębowski
Po meczach z GKS-em Katowice (1:1) i Lechem Poznań (1:5), drużyna trenera Artura Węski zakończyła intensywny tydzień sparingów. W trzecim spotkaniu rezerwy Lecha zmierzyły się z pierwszoligowym Chrobrym Głogów.

"Ciężko było nam się przebić przez defensywę przeciwnika"

W ostatnim sparingu z pierwszoligowcem młodzi lechici nie stanęli na wysokości zadania. Podopieczni trenera Artura Węski przegrali z Chrobrym Głogów 0:3 (0:1). Lech miał więcej posiadania piłki niż w poprzednich dwóch spotkaniach (z GKS Katowice i pierwszą drużyną Lecha), ale rywale byli skuteczniejsi. Po pierwszej połowie prowadzili 1:0 do przerwy. Pomimo prób odrobienia strat, Lech nie mógł się przebić przez defensywę Chrobrego Głogów. W drugiej części spotkania pierwszoligowiec zdobył dwie kolejne bramki.

Przed najlepsza szansą do zdobycia honorowego gola stanął wracający po chorobie Maksym Czekała. Bartłomiej Juszczyk wyłożył piłkę 19-letniemu pomocnikowi, ale piłka po uderzeniu głową przeszła obok bramki. Rezerwy miały jeszcze jedną okazję do strzelenia bramki. Po rzucie rożnym do dogodnej pozycji strzeleckiej doszedł doświadczony obrońca, Maciej Wichtowski, jednak jemu również nie udało się umieścić piłki w siatce.

Zawodnikiem, który bardzo mocno się wyróżniał na tle zespołu był Bartłomiej Juszczyk, który rozegrał całe zawody i często brał grę na siebie, szczególnie w drugiej połowie.

- To był dla nas wartościowy mecz. Chrobry stanął nieco niżej, to głównie my operowaliśmy piłką, ale ciężko było nam się przebić przez defensywę przeciwnika. Wiedzieliśmy czego się spodziewać. Potrzebowaliśmy sprawdzić się na tle rywala prezentującego taki styl, a przed nami tydzień pracy zakończony grą kontrolną z rezerwami Śląska Wrocław

- powiedział po spotkaniu szkoleniowiec Artur Węska na oficjalnej stronie Lecha Poznań, .

Następny sparing młodzi lechici rozegrają z Notecią Czarnków. Mecz odbędzie się 7 lutego o godzinie 17:30.

Skład Lech II Poznań w meczu z Chrobrym Głogów (0:3)

Mateusz Mędrala (65. Wojciech Zborek) - Tomasz Cywka (46. Jakub Skowroński), Kacper Orzechowski, Maciej Wichtowski, Ksawery Kukułka (46. Karol Kalata) - Patryk Olejnik (65. Aleksander Nadolski), Aleksander Nadolski, Bartłomiej Juszczyk - Filip Wolski (65. Tomasz Cywka), Szymon Pawłowski (46. Norbert Pacławski), Igor Kornobis (75. Maksym Czekała)

Plan na okres przygotowawczy Lecha II Poznań:

8.01 – powrót do treningów
20.01 – sparing ze Stilonem Gorzów (1:0 Bramka: Filip Wolski)
27.01 – sparing GKS-em Katowice (1:1 - Bramka: Igor Kornobis)
3.02 – sparing z Chrobrym Głogów (0:3)
7.02 – sparing z Notecią Czarnków (godz. 17:30, Popowo)
10.02 – sparing ze Śląskiem II Wrocław (godz. 13:30, Popowo)
14.02 – sparing z Polonią Środa Wielkopolska (godz. 12:00, Opalenica)
17.02 – sparing z Kotwicą Kołobrzeg (godz. 12:00, Popowo)
24-25.02 – mecz w drugiej lidze z Olimpią Grudziądz

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Na bal jak co roku przybyli wybitni sportowcy i liczni goście, a wielka zabawa trwała do białego rana.

Tak bawili się sportowcy i goście w hotelu Andersia w Poznan...