Środa pod pierwszoligowym koszem udana dla poznanianek! Poznań City Center AZS został liderem!

Michał Barański zaliczył wspaniały debiut w roli pierwszego trenera akademiczek
Michał Barański zaliczył wspaniały debiut w roli pierwszego trenera akademiczek Fot. Grzegorz Dembiński
Środa była udana dla poznańskich koszykarek. PCCAZS wygrał z liderem i został... liderem, a JTCMUKS zwyciężył w ważnym meczu w Łomiankach.

Akademiczki po raz pierwszy w sezonie wystąpiły pod wodzą Michała Barańskiego (na ławce trenerskiej zastąpił borykającego się z chorobą ojca Ryszarda).
Przed meczem z liderem I ligi opiekun poznanianek był pełen obaw. Tymczasem jego dziewczyny zagrały koncertowo. Rozniosły w puch rywalki ze stolicy i oczywiście zwycięstwo zadedykowały swojemu szkoleniowcowi. Zawodu nie sprawiły liderki PCC AZS, czyli Kinga Woźniak i Daria Marciniak.Dzielnie wspierała koleżanki też Elżbieta Giedrojć.

Słabszy moment, wbrew oczekiwaniom, akademiczki miały jedynie na początku trzeciej kwarty. Przewaga miejscowy niebezpiecznie zmalała, ale jak się okazało kryzys udało się zażegnać. W czwartej kwarcie PCCAZSwłączył piąty bieg i praktycznie zdeklasował zespół, który w tym sezonie przegrała zaledwie dwa spotkania. Jeśli poznanianki nie będą miały niespodziewanej obniżki formy, to o awans do finałowej czwórki mogą być spokojne. Coraz bardziej realne wydaje się nawet zajęcie przez nie jednego z dwóch pierwszych miejsc.

Z kolei JTC MUKS wciąż musi się bić chociaż o czwartą lokatę. Podopieczne Iwony Jabłońskiej w środę zrobiły duży krok we właściwym kierunku, bo wygrały wyjazdowy pojedynek z rywalem mającym podobne aspiracje.

O sukcesie poznanianek przesądziła druga kwarta, wygrana przez JTCMUKS17:8. Świetną partię rozegrała najskuteczniejsza w ekipie beniaminka, Magdalena Idziorek. Na pochwały zasłużyła też Zuzanna Puc. W końcówce było nerwowo, ale przy rzutach wolnych ręka nie zadrżała Ramonie Casimiro i goście mogli się cieszyć z niezwykle ważnego dla układu tabeli zwycięstwa.

I liga koszykarek:
Poznań City Center AZS – AZU Uniwersytet Warszawski 69:43 (14:10, 18:13, 12:14, 25:6)
Najwięcej punktów dla PCCAZS: Woźniak 20, Marciniak 18, Giedrojć 10.
SMS PZKosz Łomianki – JTCMUKS Poznań 56:59 (14:13, 8:17, 20:14, 14:15)
Najwięcej punktów dla JTC: Idziorek 23, Puc 12, Szemraj 11.
Pozostałe wyniki: Politechnika Gdańska – Korona Kraków 74:67, VBW Gdynia – Basket Aleksandrów Łódzki 69:63. Kolejność: 1. Poznań City Center AZS 21 pkt, 2. Korona Kraków 20, 3. AZS Uniwersytet Warszawski 20, 4. SMSPZKosz Łomianki 19, 5. Politechnika Gdańska 19, 6. JTC MUKS Poznań 17 (jeden mecz mniej rozegrany)