Tomasz Szrama - kandydatem na Burmistrza Obornik

Ogłoszenie wyborcze KWW Tomasz Szrama

Tomasz Szrama przedstawia kandydatów KWW Tomasza Szramy do Rady Miejskiej i Rady Powiatu Obornickiego

SKUTECZNI w DZIAŁANIU

Kandydaci do Rady Miejskiej w Obornikach

Być radnym, który reprezentuje WSZYSTKICH mieszkańców to duże zobowiązanie. Dlatego w samorządzie nie powinno być miejsca na WIELKĄ politykę.

Samorząd, to MY WSZYSCY, którzy każdego dnia posyłamy nasze dzieci do przedszkoli i szkół. My którzy poruszając się po drogach samochodami, Komunikacja gminna Oborniki czy rowerami po ścieżkach rowerowych, chcemy żeby NASZA gmina się rozwijała i zmieniała na lepsze.

Bycie radnym niesie za sobą jednak wiele wyzwań i konieczności podejmowania trudnych decyzji, które nie zawsze spotykają się z oczekiwaniami wszystkich mieszkańców.

Gmina Oborniki to miejsce przyjazne dla przedsiębiorców, bowiem oferuje infrastrukturę oraz dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Dodatkowo, stosowanie od lat uproszczonych procedur administracyjnych przyspiesza proces inwestycyjny. Dodatkowo od lat prowadzona jest polityka związana z dostępem do edukacji przedszkolnej i szkolnej. Dzięki takim działaniom, gmina przyciąga nowych inwestorów, co przyczynia się do rozwoju lokalnej gospodarki i tworzenia nowych miejsc pracy.

KWW Tomasza Szramy to także kandydaci na radnych do rady Powiat Obornicki.

Współpraca gminy z powiatem jest ważna dla efektywnej realizacji zadań publicznych oraz poprawy jakości życia mieszkańców. Gmina i powiat mają wiele wspólnych obszarów działania, takich jak edukacja, zdrowie, infrastruktura czy promocja turystyki. Dlatego istotne jest, aby obie jednostki administracyjne współpracowały ze sobą, koordynując swoje działania i wymieniając informacje.

Przykłady współpracy gminy z powiatem mogą obejmować wspólne inwestycje infrastrukturalne, organizację imprez kulturalnych i sportowych, opracowanie wspólnych programów promocji turystycznej czy koordynację działań związanych z ochroną środowiska.

Przez całą kadencję Gmina Oborniki zrealizowała wspólnie z powiatem wiele inwestycji szczególnie tych drogowych. Współpraca dotyczyła także działań między poszczególnymi wydziałami w przyspieszeniu procesów inwestycyjnych.

SKUTECZNI w DZIAŁANIU

 • Wszyscy kiedyś będziemy SENIORAMI.

  Trzeba o tym pamiętać i zapewnić SENIOROM godne warunki życia, opiekę medyczną, wsparcie społeczne oraz dostęp do kultury i rekreacji. Ponadto ważne jest także promowanie aktywnego i zdrowego starzenia się, zapobieganie izolacji społecznej oraz przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na wiek. Takie podejście nie tylko wpłynie pozytywnie na nas samych, ale także na całe społeczeństwo, tworząc bardziej zintegrowane i wspierające środowisko dla wszystkich obywateli.

  Corocznie z budżetu Gmina Oborniki przeznaczamy środki na POLITYKĘ SENIORALNĄ.

  Organizacje spoza sektora finansów publicznych otrzymały na ten cel ponad 131 tys. zł z czego ponad 80 tys. zł na świadczenie usługi tzw. „Złotej Rączki dla Seniorów”.

 • Wspieranie sportu – środki dla klubów i stowarzyszeń – 2,7 mln zł Zdrowie i ogólnorozwojowa sprawność dzieci i młodzieży to w czasach powszechnego dostępu do sprzętów elektronicznych ważna kwestia. Dlatego co roku z budżetu gminy przeznaczane są środki dla klubów sportowych i stowarzyszeń m.in.: na upowszechnianie kultury fizycznej.

  W ramach tego organizowane są różnego rodzaju zajęcia sportowe, turnieje, obozy sportowe czy wyjazdy na zawody. Dzięki temu dzieci i młodzież mają możliwość aktywnego spędzania czasu, rozwijania swoich umiejętności fizycznych oraz budowania zdrowych nawyków.

  Ważne jest również promowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie do regularnej aktywności fizycznej i dbania o odpowiednie nawyki żywieniowe. Dlatego często organizowane są również warsztaty edukacyjne i spotkania z dietetykami, aby dzieci i młodzież miały odpowiednią wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

  Bardzo istotne jest również wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży, które borykają się z problemami emocjonalnymi lub trudnościami w relacjach międzyludzkich.

  Dzięki tym działaniom, dzieci i młodzież mają szansę rozwijać się nie tylko fizycznie, ale również emocjonalnie i intelektualnie. Wspieranie ich w zdrowym rozwoju to bardzo ważne zadanie społeczne, które przyczynia się do budowania zdrowszego i bardziej aktywnego społeczeństwa.

 • Wiemy jak ważna jest pomoc potrzebującym, dlatego przez ostatnie lata z budżetu Gmina Oborniki organizacje i stowarzyszenia otrzymały na zadania związane z szeroko rozumianą pomocą społeczną ponad 12,7 mln zł

Już 7 kwietnia zdecydujemy o tym kto będzie nas reprezentował w samorządzie gminnym i powiatowym
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063575978333
https://www.facebook.com/profile.php?id=100077212883546

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski