Warta Poznań pokonała Polonię Środa w sparingu 4:3. Dwie bramki Jędrzeja Drame, napastnika trzecioligowców

Napastnik Polonii Środa, Jędrzej Drame zdobył we wtorkowym sparingu dwie bramki dla czwartej drużyny III ligi (grupa 2) Czesław Kościelski
Zieloni rozegrali ostatni sparing przed rozpoczęciem okresu urlopowego. We wtorek pokonali na Stadionie Średzkim III-ligową Polonię Środa Wielkopolska 4:3.

Goście od samego początku ruszyli do ataku i już w 7. minucie objęli prowadzenie. Wówczas Jan Grzesik zagrał długim podaniem do Miłosza Szczepańskiego, a ten w sytuacji sam na sam skutecznie przelobował bramkarza rywali - czytamy na klubowej stronie Warty Poznań.

Siedem minut później przyjezdni mieli kolejną kapitalną okazję. Tym razem Grzesik minął golkipera Polonii i zagrał do Szymona Sarbinowskiego. Niestety młody zawodnik Warty uderzył akurat w miejsce, gdzie stał obrońca gospodarzy i bramki nie było.

Do siatki trafili za to po Poloniści. W 15. minucie na listę strzelców – po ładnym strzale z półobrotu – wpisał się Jędrzej Drame.

W 21. minucie podopieczni Dawida Szulczka ponownie wyszli na prowadzenie. Gola strzelił Miguel Luis, który wkręcił futbolówkę do bramki z rzutu rożnego. Pięć minut później było już 3:1. Sarbinowski zagrał do Grzesika, a ten mocnym strzałem zza pola karnego trafił do siatki.

Po zmianie stron Warciarze wrócili na boisko w mocno zmienionym zestawieniu personalnym. Niestety zmiennicy nie rozpoczęli zbyt dobrze swojej sparingowej rywalizacji. W 49. minucie bowiem gospodarze, za sprawą Jędrzeja Drame, zdobyli bramkę kontaktową na 3:2.

Kilkadziesiąt sekund później ten sam zawodnik po błędzie defensywy Warty miał okazję skompletować hattricka. Na szczęście Leo Przybylak zatrzymał Drame w sytuacji sam na sam.

W 68. minucie Polonia wyrównała. Gola na 3:3 strzelił Oliwer Matoszko. Niespełna kwadrans przed końcem szalę zwycięstwa na stronę „Zielonych” przechylił Wiktor Pleśnierowicz. Po dośrodkowaniu Milana Corryna z rzutu rożnego defensor Warty popisał się celnym strzałem z pola karnego.

Ostatnie siedem minut przyjezdni musieli grać w osłabieniu. Bezpośrednią czerwoną kartkę za faul na rywalu obejrzał Mikołaj Rakowski.

Polonia Środa Wielkopolska – Warta Poznań 3:4 (1:3)
Bramki:
0:1 Miłosz Szczepański (7. minuta), 1:1 Jędrzej Drame (15. minuta), 1:2 Miguel Luis (21. minuta), 1:3 Jan Grzesik (26. minuta), 2:3 Jędrzej Drame (49. minuta), 3:3 Oliwier Matoszko (68. minuta), 3:4 Wiktor Pleśnierowicz (74. minuta).