MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Warta Poznań wygrała z Unią Swarzędz. Rezerwy Lecha zremisowały [ZDJĘCIA]

Warta Poznań wygrała z Unią Swarzędz
Warta Poznań wygrała z Unią Swarzędz Waldemar Wylegalski
W środę została rozegrana 28. kolejka spotkań kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarskiej trzeciej ligi.Nie zwalnia tempa prowadząca w tabeli Warta Poznań, która tym razem pewnie pokonała na wyjeździe Unię Swarzędz 3:1 odnosząc 19. zwycięstwo w sezonie. Rezerwy Lecha na stadionie we Wronkach tylko zremisowały z Polonią Środa Wielkopolska i na sześć kolejek przed końcem rozgrywek tracą już do Warty 10 punktów.

Losy spotkania Unii Swarzędz z Wartą Poznań rozstrzygnęły się praktycznie między 29. a 31. minutą, kiedy piłkarze z Poznania zdobyli dwa gole. Najpierw rzut karny wykorzystał Wojciech Onsorge, a następnie bramkarza Unii pokonał Michał Ciarkowski. Gospodarze honorowego gola strzelili przegrywając już 0:3.

– Byliśmy zespołem dojrzalszym, wygraliśmy moim zdaniem w pełni zasłużenie – ocenił trener Warty Tomasz Bekas.

W interesujących derbach regionu trzecia i czwarta drużyna tabeli podzieliły się punktami. Lech II Poznań zremisował we Wronkach z Polonią Środa Wielkopolska 2:2. Lechitom nie udał się więc rewanż za poniesioną tydzień wcześniej porażkę z Polonią Środa w finale Pucharu Polski w strefie poznańskiej.

Poznaniacy dwukrotnie obejmowali w tym spotkaniu prowadzenie, ale rywale za każdym razem doprowadzali do wyrównania. W zespole Lecha II, na którego ławkę trenerską powrócił po chorobie trener Patryk Kniat, było tym razem sześciu zawodników szerokiej kadry pierwszej drużyny Kolejorza: bramkarz Mateusz Lis ora David Holman, który zdobył gola, Kebba Ceesay, Niklas Zulciak, Szymon Drewniak oraz Amaud Djoum.

– Nie potrafiliśmy wykorzystać sytuacji strzeleckich, które sobie stwarzaliśmy zwłaszcza w pierwszej połowie. Bramki znowu traciliśmy po stałych fragmentach – powiedział nam trener Patryk Kniat.

Polonia mogła ten mecz wygrać, ale w ostatniej minucie rzutu karnego nie wykorzystał Dawid Lisek.

Lech II Poznań – Polonia Środa Wielkopolska 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Klichowicz (19), 1:1 Michał Górzyński (47), 2:1 David Holman (56), 2:2 Jakub Solarek (68).

Unia Swarzędz – Warta Poznań 1:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Wojciech Onsorge (29. karny), 0:2 Michał Ciarkowski (31), 0:3 Dawid Czerniejewicz (55), 1:3 Mateusz Świergiel (56).