Lepszą okolicę na budowę takiego obiektu trudno sobie wymarzyć. Neoklasycystyczny pałac wybudowano 27 km od Konina, na malowniczym wzgórzu, położonym tuż nad brzegiem jeziora Lubstowskiego, a do tego otoczono 12 hektarowym parkiem krajobrazowym. Wrażenie robi już sam park pałacowy, który - podobnie jak pałac - wpisany został do rejestru zabytków. Zadbano też o odpowiednie miejsce do podziwiania wspaniałych widoków. Od strony jeziora wznosi się bowiem trójkondygnacyjna wieża z tarasem.
A co znajdziemy w środku? M.in. sale restauracyjne i balową, pomieszczenie sportowe z jacuzzi, apartamenty i odrestaurowaną bibliotekę. Nie brakuje wyjątkowych dekoracji, w tym sztukaterii, rzeźbionych w drewnie fryzów i girland o motywach roślinnych czy arabeskowych motywów dekoracyjnych.
Za wygląd zabytkowego pałacu odpowiada znany architekt, Stanisław Hebanowski. To on zaprojektował m.in. gmach Teatru Polskiego w Poznaniu, ale też Pałac Potworowskich w Kosowie, Kościół św. Katarzyny w Brodnicy czy pałace w Posadowie i Tarcach. Przygotował też projekt willi przy ul. Podgórnej w Poznaniu i fabryki dla Hipolita Cegielskiego. Do dziś zachował się przy ul. Strzeleckiej kantor Cegielskiego, projektu właśnie Stanisława Hebanowskiego.
Pałac rodziny Słubickich w Lubstowie na sprzedaż. Jak wygląda? Zobacz zdjęcia:
Zabytkowy pałac w Lubstowie wystawiony na sprzedaż. To prawd...
Za zabytkowy pałac trzeba zapłacić 9 900 000 zł.