Zbigniew Wodecki zaśpiewa w niedzielę w Nekielce

  Zbigniew Wodecki zaśpiewa w niedzielę w Nekielce

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W niedzielę Zbigniew Wodecki zaśpiewa w Nekielce

  W niedzielę Zbigniew Wodecki zaśpiewa w Nekielce ©Waldemar Wylegalski

  W niedzielę w kościółku w Nekielce swoje przeboje zaśpiewa Zbigniew Wodecki
  W niedzielę Zbigniew Wodecki zaśpiewa w Nekielce

  W niedzielę Zbigniew Wodecki zaśpiewa w Nekielce ©Waldemar Wylegalski

  Zbigniew Wodecki to jeden z najbardziej lubianych polskich wykonawców średniego pokolenia. To przede wszystkim piosenkarz i kompozytor, ale także multiinstrumentalista grający m.in. na skrzypcach, trąbce i fortepianie.

  Przed laty współpracował z Ewą Demarczyk, Piwnicą pod Baranami, zespołem Anawa, był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie i Krakowskiej Orkiestry Kameralnej.
  Ostatecznie postawił na działalność solową i ten wybór okazał się trafny co zaowocowało wieloma przebojami, które śpiewała i śpiewa cała Polska. Wymieńmy choćby „Zacznij od Bacha”, „Izolda”, „Pszczółka Maja” czy „Chałupy Welcome To”.

  W niedzielę na zaproszenie Sceny i Galerii Anny Kareńskiej Zbigniew Wodecki zaśpiewa w kościółku w Nekielce. O tym, że warto wracać do dawnych przebojów artysta przekonał się w ubiegłym roku kiedy razem z zespołem Mitch and Mitch nagrał na nowo piosenki ze swej pierwszej, wydanej w 1976 roku płyty długogrającej. Z dawnymi piosenkami w nowych aranżacjach ukazała się jako „Zbigniew Wodecki and Mitch and Mitch Space Odyssey”. Album okazał się strzałem w dziesiątkę i przyniósł Wodeckiemu dwa Fryderyki. Otrzymał je w kategoriach „płyta roku” i „piosenka roku”, którą jest utwór „Rzuć to wszystko co złe”.

  W Nekielce artysta, który zawsze podkreśla związki z Poznaniem zaśpiewa największe przeboje. Wiele wskazuje, że będzie to wieczór, którego nie wypada przegapić.  Zbigniew Wodecki Kośćiółek w Nekielce (ul. Jana Pawła II) 8 maja, godzina 19 bilety; 75 zł

  m.zaradniak@glos.com


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo