Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czytanie bez barier: Biblioteka Raczyńskich rozpoczęła nową akcję dla osób niepełnosprawnych. Książki dostarczą im pracownicy biblioteki

Sebastian Gabryel
Sebastian Gabryel
Akcja „Czytanie bez barier” skierowana jest osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, którzy z racji niepełnosprawności i gorszego stanu zdrowia nie mogą przybyć do filii osobiście. Teraz w dostępie do książek, ale również audiobooków czy filmów, będą pomagać im pracownicy biblioteki, dostarczając im do domu wybrane pozycje.
Akcja „Czytanie bez barier” skierowana jest osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, którzy z racji niepełnosprawności i gorszego stanu zdrowia nie mogą przybyć do filii osobiście. Teraz w dostępie do książek, ale również audiobooków czy filmów, będą pomagać im pracownicy biblioteki, dostarczając im do domu wybrane pozycje. Łukasz Gdak
„Czytanie bez barier” to najnowsza akcja Biblioteki Raczyńskich, dzięki której korzystanie z jej zbiorów przez osoby niepełnosprawne będzie znacznie prostsze niż do tej pory. Chętni będą mogli poprosić o dostarczenie im książek do domu przez przedstawicieli biblioteki.

Akcja „Czytanie bez barier” skierowana jest do osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, którzy z racji niepełnosprawności i gorszego stanu zdrowia nie mogą przybyć do filii osobiście. Teraz w dostępie do książek, ale również audiobooków czy filmów, będą pomagać im pracownicy biblioteki, dostarczając im do domu wybrane pozycje.

Ma być wygodnie i bezpiecznie

By wziąć udział w akcji, osoba zainteresowana lub jej opiekun musi złożyć zamówienie w Biurze Poznań Kontakt (pod nr tel. 61 646 33 44, pon-pt w godz. 7.30-20). – Biuro przyporządkuje zgłoszenie czytelnika według adresu jego zamieszkania do konkretnej, najbliższej wskazanemu adresowi placówki, która objęta jest programem. Wybrani pracownicy przygotują zbiory, kierując się wytycznymi zawartymi w zgłoszeniach. Będą odwiedzali czytelników raz w tygodniu: w każdy poniedziałek w godzinach 11.30-14.30 – tłumaczą przedstawiciele Biblioteki Raczyńskich.

W „Czytaniu bez barier” biorą udział cztery filie: Filia 2 (os. Oświecenia 59), Filia 12/46 (ul. Arciszewskiego 27), Filia 14 (os. Bolesława Chrobrego 120) i Filia Wildecka (ul. Robocza 4a). Warto podkreślić, że wiarygodność osoby odwiedzającej będzie łatwa do weryfikacji – bibliotekarze będą wyposażeni w identyfikatory ze zdjęciem i numerem telefonu, pod którym będzie można potwierdzić tożsamość pracownika.

Dla stałych i nowych czytelników

Co ważne, by skorzystać z akcji wcale nie trzeba być użytkownikiem Biblioteki Raczyńskich – w sytuacji braku karty bibliotecznej, bibliotekarz zapisze nowego czytelnika na podstawie dowodu osobistego. Do każdej z osób pracownik może dostarczyć maksymalnie sześć książek, dwa audiobooki i dwa filmy lub albumy muzyczne. Książki można wypożyczyć na maksymalnie 30 dni, a filmy i płyty na dwa tygodnie.

– Filie biorące udział w projekcie mają w swoich zasobach kolekcje audiobooków, a całość księgozbioru można sprawdzić w katalogu on-line na stronie internetowej Biblioteki Raczyńskich www.bracz.edu.pl w zakładce „Katalog on-line” – przypomina biblioteka.

Więcej informacji na bracz.edu.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski