Koronawirus w Wielkopolsce: Raport 16-18 marca. Ile osób jest zarażonych? Co zostało zamknięte i odwołane?

red
Koronawirus w Wielkopolsce: raport
Koronawirus w Wielkopolsce: raport Mariusz Kapala
Koronawirus dotarł także do Wielkopolski. Śledzimy sytuację w naszym regionie. Zobacz, ile osób jest zakażonych i gdzie odnotowano przypadki choroby. Znajdziesz także najnowsze i najważniejsze informacje o odwołanych imprezach i wydarzeniach oraz zaleceniach związane z koronawirusem. Koronawirus w Poznaniu i Wielkopolsce - sprawdź najnowsze informacje.

19.50

Poznańscy uczniowie wracają autokarem z Hiszpanii. W tym kraju koronawirus rozprzestrzenia się bardzo szybko, dlatego podjęto decyzję o wcześniejszym zakończeniu praktyk zawodowych organizowanych w ramach programu Erasmus+. Przed wyruszeniem w drogę uczniowie nie zostali przebadani, nie zapewniono im też bezpośredniego transportu do domu. Wzbudziło to obawy uczniów, którzy napisali do naszej redakcji.

19.15

- Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawiursem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i woj. opolskiego. Łącznie zakażonych jest 287 osób, w tym pięć, które zmarło.

19.05

Mimo trwającej pandemii koronawirusa i stanu zagrożenia epidemicznego poznańska młodzież zdecydowała się w środę, 18 marca, odpocząć nad Wartą. Piknikujący i spacerowicze nie przejmują się zagrożeniem. Przypomnijmy, że osoby młode nie są tak narażone na negatywne działanie koronawirusa. Są natomiast jego nosicielami i źródłem zakażenia.

19.00

W środę, 18 marca nie odnotowano na terenie Wielkopolski kolejnego przypadku zakażenia koronawirusem. Objętych nadzorem epidemiologicznym jest 2244 osób. Hospitalizowanych jest ogółem 70 osób. Poddanych kwarantannie jest 889 mieszkańców Wielkopolski. Z informacji "Głosu Wielkopolskiego" wynika, że do tej pory dziennie wykonywano 150 testów. Czy w przyszłości będzie więcej?

18.50

Zespół ratownictwa medycznego oraz pielęgniarki, które miały kontakt z pacjentką z podejrzeniem koronawirusa, która trafiła do Szpitala Powiatowego w Czarnkowie, są objęci kwarantanną. Dyrektor szpitala Bożena Sadowska apeluje: Pacjenci, mówcie nam proszę prawdę!

18.40

Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak wydał oświadczenie w sprawie nadzwyczajnego wsparcia placówek ochrony zdrowia w Wielkopolsce. Na walkę z koronawirusem w regionie zostanie przeznaczonych ok. 25 mln zł z unijnych środków.

18.25

Poznań w obliczu pandemii koronawirusa zdecydował się na drastyczny krok. Miasto zamknęło większość placów zabaw zarządzanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Zamknięto także siłownie zewnętrzne oraz boiska. Także poznańskie spółdzielnie mieszkaniowe zamykają powoli swoje obiekty.

16.14

Kobieta, która jest zakażona koronawirusem, 10 marca przyleciała samolotem z Londynu do Poznania. Przez kolejne dni sanepid szukał pasażerów, którzy podróżowali tym samym lotem. Chociaż zadanie było utrudnione, bo pasażerowie nie wypełniali kart lokalizacyjnych, przedstawiciele sanepidu zapewniają, że udało się dotrzeć do wszystkich pasażerów. Zostali oni objęci kwarantanną.

16.08

W okresie zagrożenia koronawirusem cały czas czynne są wszystkie sklepy i markety z żywnością. Właściciele sieci handlowych robią, co mogą, aby zapobiec nieobecnościom pracowników spowodowanymi np. koniecznością zaopiekowania się dziećmi, które nie chodzą do szkół i przedszkoli. Przekonać pracowników do niebrania zwolnień mają specjalne premie.

14.48

W związku z zagrożeniem koronawirusem wiele zmian w swoich sklepach zdecydowała się wprowadzić sieć Żabka. Jedną z nich jest zamontowanie przy kasach szyb z pleksi, które mają oddzielić sprzedawców od klientów. Zmieniają się także godziny pracy sklepów.

14.37

Dwie osoby z centrum Medicover w Poznaniu są na kwarantannie domowej o tym, jak miały kontakt z zakażonym ginekologiem. Medicover nie chce jednak zdradzić, ile pacjentek miało kontakt z zakażonym lekarzem. Ich przedstawiciele twierdzą, że są to dane poufne.

13.49

Jedna z osób zakażonych koronawirusem w Poznaniu to żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej z batalionu w Śremie. Z tego powodu "uziemiona" została praktycznie cała kompania, w której służył. Zakażony żołnierz podczas ćwiczeń mógł mieć kontakt nawet z ponad 150 innymi wojskowymi.

12.25

Ginekolog z Poznania, który jest zarażony koronawirusem, przyjął kilkadziesiąt pacjentek. Jedna z nich miała trafić do szpitala przy ulicy Polnej. - Wszystkie nasze pacjentki mają ujemny wynik testu na koronawirusa – twierdzi Lesław Ciesiółka, rzecznik placówki.

12.22

Poznański zakład poprawczy przy ul. Wagrowskiej od czwartku objęty był kwarantanną. W budynku wychowankowie odbywali ją wraz ze swoimi wychowawcami. Wyjątek stanowił ks. Adam Pawłowski, który kwarantannę odbył na plebanii w Rogalinie.

11.28

We wtorek przed godziną 10 z poznańskiego lotniska Ławica wyleciał samolot linii Enter Air na Teneryfę. Jak to możliwe skoro z powodu koronawirusa zostały zawieszone międzynarodowe połączenia lotnicze z Polski? Władze Ławicy tłumaczą, że mimo zawieszenia lotów z powodu koronawirusa, możliwe są czarterowe loty powrotne do Poznania. I właśnie taki lot miał miejsce we wtorek. Wieczorem podróżni wypoczywający na Teneryfie wrócili do Poznania.

10.20

Epidemia koronawirusa sprzyja powstaniu teorii spiskowych oraz fake newsów. Czyhają na nas także internetowi oszuści, którzy próbują wyłudzić nasze oszczędności. Bardzo szybko zaczęły się pojawiać fałszywe smsy wskazujące, że w obliczu walki z koronawirusem nasze oszczędności w bankach zostaną przekazane do rezerw krajowych Narodowego Banku Polskiego. Oszuści próbują nakłonić nas do kliknięcia w link, by przejąć nasze oszczędności. Sztuczek przestępców jest znacznie więcej.

9.16

Piotr "Gatuno" Kurek jest trenerem personalnym m.in. Tymoteusza Puchacza, Kamila Jóźwiaka czy Mateusza Skrzypczaka. Trenuje z nimi dodatkowo i pomaga stawać im się lepszymi piłkarzami, a teraz prowadzi dwa razy dziennie treningi live na swoim Instagramie. Możecie do nich dołączyć i trenować wspólnie z Janem Bednarkiem czy Karolem Linettym.

9.03

Osoby, które wróciły z Birmy i Gruzji, opowiadają, że te państwa są zdecydowanie lepiej przygotowane do walki z koronawirusem niż Polska. U nas zetknęły się z chaosem na lotnisku, brakiem kontroli po opuszczeniu portu lotniczego i podczas kwarantanny.

7.31

Opiekunki z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej obawiają się o zdrowie swoje i swoich podopiecznych. Brakuje im rękawiczek i maseczek ochronnych, a ich praca polega na odwiedzaniu ludzi starszych, czyli osób z grupy największego ryzyka zakażenia koronawirusem. Władze poznańskiego oddziału PKPS rozkładają ręce, ponieważ maseczek i rękawiczek brakuje obecnie niemal wszędzie.

23.00

Największy pracodawca w Wielkopolsce i jeden z największych w Polsce - spółka Volkswagen Poznań - wstrzymuje produkcję w swoich trzech zakładach: Antoninku, Poznaniu, we Wrześni. Przedstawiciele spółki tłumaczą to m.in. dobrem pracowników, którzy w ostatnim czasie zaapelowali, by tymczasowo zamknąć firmę w związku z panującą pandemią koronawirusa. Przerwa w pracy z powodu koronawirusa ma potrwać w Volkswagenie Poznań dwa tygodnie.

21.09

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", wśród 13 potwierdzonych w Wielkopolsce przypadków zakażeń koronawirusem jest 64-letni lekarz ginekolog. Mężczyzna miał źle się poczuć w piątek 13 marca i w niedzielę 16 marca trafił do szpitala przy ul. Szwajcarskiej. Został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną, jest w stanie ciężkim. Wiadomo, że lekarz był na urlopie w Austrii i w ubiegłym tygodniu przyjmował pacjentki w swoim prywatnym gabinecie oraz centrum Medicover.

19.30

Centralna Komisja Egzaminacyjna w związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, przygotowała pakiet materiałów powtórkowych dla ósmoklasistów. Codziennie o godzinie 9 będą gotowe nowe zadania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Natomiast o godzinie 15 CKE będzie publikowało rozwiązania do zadań.

19.13

Koronawirus paraliżuje nasze codzienne życie w wielu dziedzinach. Odwoływane wydarzenia, pozamykane szkoły czy zawieszone loty to tylko pierwsze z brzegu przykłady zmian z powodu koronawirusa. A jak wygląda prawnicza, prokuratorska i sądowa rzeczywistość w czasach koronawirusa?

18.46

Zmienią się godziny otwarcia sieci sklepów Biedronka. W sklepach będzie mogła też przebywać ograniczona liczba osób. To tylko część zmian, która zostanie wprowadzona do poniedziałku, 23 marca.

18.35

W środę i czwartek (18 i 19 marca) wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w transporcie publicznym w Poznaniu i gminach, które mają podpisane porozumienie z ZTM.

18.10

We wtorek wieczorem do Szpitala Miejskiego im. Strusia w Poznaniu dotarł aparat, pozwalający na przeprowadzenie dość szybkich testów na obecność koronawirusa.

18.06

Szkoły zamknięte, lekcje się nie odbywają, a ósmoklasiści i maturzyści muszą przygotować się do egzaminów. Mimo zawieszenia zajęć w szkołach, przedszkolach i na uczelniach, jak dotąd nie ma decyzji o zmianie kalendarza szkolnego czy przesunięciu terminów testów ósmoklasistów i matur. Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała dla przyszłych absolwentów podstawówek pakiet, który ma wspomóc ich w przygotowaniach do końcowego egzaminu. Codziennie rano dostępne będą nowe zadania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Natomiast o godzinie 15 CKE będzie publikowało rozwiązania do zadań.

17.36

Z koronawirusem walczą szpitale i ci, którzy faktycznie realizują prewencyjne zalecenia kwarantanny – tak powszechnie uważamy. Tymczasem na pierwszej linii walki jest sanepid, którego gorące linie biją teraz rekordy popularności. By odebrać wszystkie telefony, inspekcja musiała przyjąć wsparcie ze strony studentów wydziałów lekarskich.

17.13

Decyzja UEFA, że mistrzostwa Europy w tym roku się nie odbędą, ma też spore znaczenie w kontekście Lecha Poznań. Portal Weszło zaliczył już nawet Kolejorza do tych, którzy najbardziej stracili na przesunięciu o rok tego turnieju.

16.31

Przedstawiciele urzędu miasta udostępnili numer konta Wielospecjalistycznego Szpitala im. J. Strusia przy ul. Szwajcarskiej. To właśnie na nie można przekazywać darowizny, chcąc wesprzeć szpital w walce z koronawirusem.

16.14

Od kilku dni pracują po kilkanaście godzin dziennie, zdarza się, że nie wracają do domu. Część odcięta jest od świata, od swoich rodzin i bliskich. "Drużyna Strusia", bo tak się nazywają, to grupa pracowników medycznych, działających w szpitalu zakaźnym przy Szwajcarskiej, a także w laboratoriach, gdzie prowadzone są testy na zakażenia koronawirusem.

15.58

Do Poznania już we wtorek wieczorem ma trafić maszyna, dzięki której wyniki testów na koronawirusa będą znane po 2 godzinach. Z urządzenia, jak tłumaczy prezydenta Poznania Jacek Jaśkowiak, będzie można korzystać od końca tygodnia. Dodatkowo miasto zamówiło 200 testów.

15.39

Kierowca tira z Wielkopolski relacjonuje dla nas sytuację na granicy w Świecku.

14.55

Przedsiębiorca, który ma problemy z płynnością finansową, spowodowane na przykład tymczasowym spadkiem popytu na sprzedawane przez niego produkty lub usługi, może zawiesić działalność firmy. Czy każdy prowadzący działalność gospodarczą ma do tego prawo? Jak zawiesić firmę? Czy można to zrobić zdalnie? Z jakimi konsekwencjami trzeba się liczyć, jeśli podejmiemy taką decyzję?

14.42

W powiecie gnieźnieńskim na kwarantannie przebywa obecnie 13 osób, a policjanci kontrolują ich, by nie wychodzili z domów. Okazuje się, że nie wszyscy stosują się do wytycznych sanepidu. Jedna z osób złamała zasady kwarantanny.

14.25

Stało się to, czego wszyscy się spodziewaliśmy. UEFA poinformowała we wtorek ligi krajowe i Europejski Związek Klubów Europejskich ECA, że z powodu epidemii koronawirusa planuje przełożyć Mistrzostwa Europy na 2021 rok.

14.05

W Wielkopolsce odnotowano kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Do tej pory 13 osób zostało zakażonych, a jedna osoba zmarła.

14.00

We wtorek przed godziną 10 z poznańskiego lotniska Ławica wyleciał samolot linii Enter Air na Teneryfę. Jak to możliwe skoro z powodu koronawirusa zostały zawieszone międzynarodowe połączenia lotnicze z Polski? Władze Ławicy tłumaczą, że mimo zawieszenia lotów z powodu koronawirusa, możliwe są czarterowe loty powrotne do Poznania.

13.30

Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) i lekarze specjaliści w poradniach specjalistycznych (AOS) mogą udzielać teleporad, czyli porad z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych (lub innych systemów łączności), nazywanych też poradami zdalnymi lub na odległość. E-zwolnienie, receptę i zalecenia lekarskie możesz uzyskać przez telefon. Jak uzyskać teleporadę od lekarza? Pod jakie numery dzwonić w sprawie teleporady w Wielkopolsce?

13.15

Epidemia koronawirusa spowodowała, że również ceremonie zaślubin dotykają restrykcje. W Poznaniu ślubów nie odwołano. Jest natomiast apel o ograniczenie uczestników ceremonii zaślubin.

12.40

Ośmiu pracowników Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu przebywa na kwarantannie.

Pacjenci, którzy się do nas zgłaszają, nie mówią nam całej prawdy. Tym samym ratownicy medyczni są narażeni na zakażenie koronawirusem

- mówi Robert Judek, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Czytaj więcej tutaj: 8 ratowników medycznych na kwarantannie. "Pacjenci nie mówią nam całej prawdy i wystawiają nas na zagrożenie"

12.00

We Włoszech odwołano śluby i pogrzeby. Zwłoki trafiają od razu do krematorium lub na cmentarz. A jak jest w Poznaniu? Władze miasta apelują o ograniczenie obecności na pogrzebach tylko do osób najbliższych zmarłym.

11.30

Kwarantanna w szkołach, przedszkolach i uniwersytetach będzie trwała dłużej. Minister edukacji narodowej na antenie TVP1 zapowiedział, że żłobki, przedszkola, szkoły i uniwersytety mogą być zamknięte do świąt wielkanocnych. Zawieszenie działalności placówek oświatowych może się przedłużyć w związku ze zbliżającym się szczytem epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

10.52

Pracownicy poznańskiego pogotowia ratunkowego zaapelowali do mieszkańców o pomoc. Brakuje im praktycznie wszystkiego - od środków do dezynfekcji, odzieży ochronnej, maseczek, po sprzęt odkażający. Piszą:

Zużycie jest zbyt duże, a dostawy dość skromne

10.20

Ligowe rozgrywki w Polsce zawieszono, ale to nie znaczy, że piłkarze nie grają. Zawodnicy Warty Poznań i GKS-u Jastrzębie, zamiast na boisku, zmierzyli się w Dluxe Ski Jumping, czyli grze o skokach narciarskich, która biła rekordy popularności w czasie małyszomanii. Zielonych reprezentowali Robert Janicki, Łukasz Trałka, Mateusz Kupczak i Gracjan Jaroch.

8.49

Nie żyje piąta osoba zakażona koronawirusem.- To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące - informuje Ministerstwo Zdrowia. Poinformowano także o 28 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Żadnego z nich nie odnotowano w Wielkopolsce, za to aż 7 w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie do tej pory nie było żadnego potwierdzonego zachorowania.

7.21

Zamknięto wszystkie obiekty sportowo-rekreacyjne należące go POSiR-u. Oznacza to, że niedostępne będą boiska, place zabaw oraz zewnętrzne siłownie.

21.07

Jest kolejny potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w Wielkopolsce. Wiadomość tą podało Ministerstwo Zdrowia. Ministerstwo poinformowało także o czwartym przypadku śmiertelnym, to pacjent z województwa podkarpackiego.

19.47

W Sosnowcu, po zdiagnozowaniu pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem, niektórzy właściciele zaczęli pozbywać się zwierząt. Na szczęście w Wielkopolsce na razie nie ma z tym problemu. - Mieszkańcy jednak dzwonią i pytają nas, co zrobić w przypadku odbywania kwarantanny - mówi Agata Szarata, kierowniczka schroniska dla zwierząt w Poznaniu.

18.39

Apele, by pozostać w domu, sprawiają, że spadła drastycznie liczba pasażerów podróżujących pociągami. Z tego powodu PKP Intercity informuje o zawieszeniu niektórych połączeń kolejowych. Dotyczy to m.in. pociągów kursujących przez Poznań.

18.14

Organizatorzy Festiwalu Fantastyki Pyrkon ze względu na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa wyznaczyli nowy termin festiwalu. W 2020 roku zamiast wiosną odbędzie się on latem, w drugi weekend lipca.

Czytaj więcej: Nowy termin Pyrkonu

17.14

MPK Poznań wprowadza duże zmiany w rozkładzie jazdy od jutra. Zmiany związane są z zamknięciem placówek oświatowych i kulturalnych, przez co dużo mniej osób może docierać w ich okolice. Inną przyczyną jest przekształcenie szpitala przy ul. Szwajcarskiej w lecznicę wyłącznie dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

16.50

Pracownicy poznańskiego Bistra Dorota w poniedziałek, 16 marca przywieźli do Szpitala Zakaźnego w Poznaniu posiłki dla personelu medycznego. Lekarze, pielęgniarki i diagności mogli spróbować świeżego żurku. Dostali też zapas wody do picia.

16.34

Od niedzieli z powodu koronawirusa zawieszone są wszystkie międzynarodowe połączenia lotnicze w Polsce. To oznacza, że loty nie odbywają się także z poznańskiego lotniska Ławica. Większość linii lotniczych, w tym Ryanair, Wizz Air, LOT czy Lufthansa, które latają także z Poznania, umożliwiła swoim pasażerom otrzymanie zwrotu za niewykorzystany bilet lub przełożenie lotu na inny termin.

15.44

Pracownicy medyczni Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Juraszów, podejrzewając zakażenie koronawirusem u jednej ze swoich pacjentek, skierowali ją na Oddział Zakaźny przy ul. Szwajcarskiej. Kobieta z ostrym zapaleniem płuc była reanimowana.

15.26

W związku z koronawirusem Związek Banków Polskich zarekomendował bankom zawieszenie spłat kredytów na trzy miesiące - poinformował na konferencji prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz. Zawieszenie ma dotyczyć całości rat (zarówno części odsetkowej i kapitałowej).

14.44

Choć z powodu koronawirusa wielu mieszkanców zostało w domach, w Poznaniu czynne są m.in. sklepy spożywcze, apteki, urzędy i przychodnie lekarskie. Sprawdziliśmy, jak funkcjonowały w poniedziałek.

- Wolałabym, żeby przychodziło mniej ludzi, ponieważ widać, że niektórzy uprawiają spacerki. To znaczy przychodzą bez konkretnej potrzeby. Takie wizyty zdarzały się zwłaszcza w ubiegłym tygodniu, teraz jest już spokojniej

– mówi farmaceutka z jednej aptek na poznańskim Grunwaldzie.

Czytaj relację: Koronawirus w Poznaniu. Jak działają sklepy, apteki i urzędy?

14.19

Dostawca prądu, firma Enea zdecydowała się przekazać środki na walkę z koronawirusem. Polskie szpitale otrzymają wsparcie w wysokości 1,5 miliona złotych.

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Głosu Wielkopolskiego i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

 Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Zobacz też:

Sieć sklepów Biedronka wprowadza zmiany. To najprawdopodobniej reakcja na zagrożenia epidemią koronawirusa w Polsce. O co chodzi? Kliknij tutaj, przejdź dalej i sprawdź --->

W Biedronce jak w szpitalu! Sieć sklepów wprowadziła duże zm...

Koronawirus w ekspresowym tempie przenosi się między państwami. Chociaż zakażenia odnotowano już w wielu miejscach na świecie, wirus nadal jest pewną niewiadomą. Oto mity na temat koronawirusa, w które nie powinieneś wierzyć --->

Mity na temat koronawirusa. Nie powinieneś w to wierzyć!

Zobacz, jak przygotować się na wypadek wystąpienia epidemii choroby w Polsce. Jakie produkty medyczne i spożywcze warto kupić i przechowywać w domu? Jak się skutecznie zabezpieczyć na wypadek kwarantanny? Oto lista potrzebnych produktów. Przejdź do galerii ----->

Koronawirus: Co kupić? Jakie produkty medyczne i spożywcze ...

Sprawdź też:

Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie