18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Music Lab 2013: W niedzielę ostatni dzień targów [ZDJĘCIA]

Cyprian Lakomy
Cyprian Lakomy
Targi Music Lab 2013.
Targi Music Lab 2013.
Zakończył się drugi dzień Targów Muzyki, Sceny i Oświetlenia Music Lab 2013. Jego najważniejszymi wydarzeniami były finał konkursu The Best Band of Music Lab oraz konferencja Menedżer 3D poświęcona zarabianiu na muzyce. Targi potrwają do niedzieli.

- Muzyka może i powinna przynosić dochody. Poprzez spotkania z fachowcami chcemy podpowiedzieć muzykom, jak skutecznie zarabiać – mówi Paweł Boroń, redaktor naczelny „Rynku Muzycznego” i organizator konferencji, która przed południem wystartowała w Pawilonie 15A Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. szefowa promocji wytwórni Fonografika Anna „Dea” Oszajca, Piotr „Glaca” Mohamed z zespołu My Riot i Maciej Nowak – prawnik i redaktor naczelny Magazynu Perkusista.

W ciągu kilku godzin paneli dyskusyjnych, poruszano tematy takie jak wizerunek artysty w mediach, handel muzyką czy zarządzanie twórczością. Uczestnicy próbowali odpowiedzieć na pytanie, dlaczego na muzyce tak ciężko dziś zarobić i w jaki sposób można to zmienić.

- Artyści i wykonawcy w Polsce mają niską świadomość prawa autorskiego. Nie pomagają im w tym menedżerowie, którzy najczęściej nie mają zielonego pojęcia o tym, jak zabezpieczyć zarobki swych podopiecznych. Pod tym względem mamy prawdziwy dramat – twierdził Nowak. Redaktor naczelny „Perkusisty” wskazał dodatkowo na zbyt duży formalizm związany ze zgłaszaniem utworów do ZAiKSu.

Obecny na spotkaniu Adam Pacuski, dyrektor warszawskiego okręgu tej organizacji, przekonywał, że związek nieustannie pracuje nad ułatwieniem procedur. Jako przykład podał brak wymogu składania zapisów nutowych, tzw. fortepianówek, przez twórców korzystających z sampli.

Music Lab to także wystawcy z całej Polski. Swoje stoiska w Pawilonie 7A mają zarówno producenci sprzętu estradowego, dystrybutorzy instrumentów muzycznych, jak i media branżowe.

- Kibicuję każdym targom muzycznym, które organizowane są w Polsce – mówi Małgorzata Kaczmarek z Fabryki Zespołów. – Imprezy takie jak Music Lab, czy warszawskie targi „Co jest grane” to dobra platforma, by w jednym miejscu zgromadzić branżę i jej przedstawicieli z całego kraju.

Fabryka Zespołów była organizatorem sobotniego konkursu The Best of Music Lab, w ramach którego wystąpiło 15 wykonawców, ocenianych przez jury. Główną statuetkę otrzymał zespół Chemia, który na początku miesiąca wydał płytę „The One Inside”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski