Poznań gotowy do programu "Rodzina 500 plus"

  Poznań gotowy do programu "Rodzina 500 plus"

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznań gotowy do programu "Rodzina 500 plus"

  ©archiwum/Andrzej Zgiet

  Poznań jest gotowy do realizacji programu "Rodzina 500 plus". Już teraz można rezerwować wizyty w Poznańskim Centrum Świadczeń. Od 1 kwietnia będzie można składać wnioski w pięciu punktach. Urzędnicy obawiają się olbrzymich kolejek i odradzają pośpiech. - Na złożenie wniosku mamy trzy miesiące – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - To nie jest tak, że im szybciej go dostarczymy, tym szybciej dostaniemy pieniądze.
  Poznań gotowy do programu "Rodzina 500 plus"

  ©archiwum/Andrzej Zgiet

  Poznańscy urzędnicy są gotowi do realizacji programu „Rodzina 500 +”. Już teraz można rezerwować wizyty w Poznańskim Centrum Świadczeń. Wystarczy w godzinach 7.30-20.00 zadzwonić na Poznań Kontakt pod nr: 61 646 33 44.

  – Będziemy umawiać klientów na konkretny dzień i godzinę – twierdzi Konrad Zawadzki, dyrektor Biura Poznań Kontakt. – W ten sposób mieszkaniec może też dowiedzieć się więcej o programie „500+”.


  Wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego w wysokości 500 zł na dziecko należy złożyć w okresie od 1 kwietnia do 1 lipca. – Można je składać w formie elektronicznej, nadesłać listem poleconym lub dostarczyć osobiście – tłumaczy Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. I przypomina: – W przypadku e-wniosków wymagany jest profil zaufany lub podpis kwalifikowany.

  Wnioski przez internet można złożyć za pomocą bankowości elektronicznej, PUE ZUS, ePUAP oraz portalu empatia.mrpips.gov.pl.

  Wnioski o przyznanie świadczenia w wysokości 500 zł na dziecko można składać w następujących punktach:
  • Poznańskie Centrum Świadczeń, ul. Wszystkich Świętych 1 (24 stanowiska obsługowe);
  • Poznańskie Centrum Świadczeń, ul. Małachowskiego 10 (nowy oddział przy pętli tramwajowej na Zawadach, 28 stanowisk obsługowych);
  • Wydział Komunikacji UMP, ul. Gronowa 22 (4 stanowiska obsługowe);
  • Wydział Działalności Gospodarczej UMP, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404 (2 stanowiska obsługowe);
  • Wydział Spraw Obywatelskich UMP, ul. Libelta 16 (4 stanowiska obsługowe).


  – W pięciu uruchomionych punktach, w których będą przyjmowane wnioski, znajdują się łącznie 62 stanowiska obsługi klienta – mówi prezydent J. Solarski.– Przez dwa pierwsze tygodnie kwietnia wydłużone zostaną godziny pracy Poznańskiego Centrum Świadczeń. Będzie ono też otwarte w soboty – 2 i 9 kwietnia. Wszystko po to, aby mieszkańcy nie czekali w kolejkach.

  Od 1 do 15 kwietnia godziny pracy Poznańskiego Centrum Świadczeń (przy ul. Wszystkich Świętych oraz Małachowskiego) zostaną wydłużone (od 7 do 19). Będzie ono także czynne w soboty 2 i 9 kwietnia w godzinach 8-15.

  W pozostałych punktach złożenie wniosku będzie możliwe w godzinach pracy urzędu.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Matematyka

  Le gion (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Nie chcę trolować, ale skoro 55 osób wydaje 55 decyzji na godzinę to dla 50 tyś dzieci potrzeba około 6 miesięcy. Wypłaty dla 55 osób to 500 tyś PLN (2 % wartości) czyli na miesiąc na łeb będzie...rozwiń całość

  Nie chcę trolować, ale skoro 55 osób wydaje 55 decyzji na godzinę to dla 50 tyś dzieci potrzeba około 6 miesięcy. Wypłaty dla 55 osób to 500 tyś PLN (2 % wartości) czyli na miesiąc na łeb będzie około 1000 zł brutto. Jakby nie liczyć i tak dołożymy, a premia kwartalna, a karpiowe?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ss

  sss (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  Do bioksów urzędasów wy: Do boksów władować zasiedziałych urzędasów: Hanna Janowicz (farbowana Gross blidi) i Elize Malercką(sł

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange