Przepis na niezapomniane wakacje: Magia tańca i czar...

  Przepis na niezapomniane wakacje: Magia tańca i czar Lądka-Zdroju

  materiał partnera

  Aktualizacja:

  Przepis na niezapomniane wakacje: Magia tańca i czar Lądka-Zdroju
  1/6
  przejdź do galerii
  XVIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TAŃCA im. Olgi Sawickiej W LĄDKU-ZDROJU 4 – 9 LIPCA 2016 Warsztaty taneczne z wybitnymi pedagogami z trzech kontynentów. Wyjątkowe spektakle teatrów tańca z całego świata. Magia najstarszego kurortu w Polsce i uroki górskiej przyrody.
  O tańcu napisano już wiele, bo taniec to działanie niezwykłe. Ze wszystkich sztuk taniec jest najprostszą drogą do oczyszczenia umysłu, do uwolnienia od wszystkich trosk. Największy jego fenomen polega na prostocie, bo tańczyć każdy może. Wiemy to, bo sami kochamy tańczyć.

  Słów tych nie kierujemy do wytrawnych tancerzy, czy tylko znawców tańca, bo oni już odwiedzają nasz festiwal. Naszym celem jest zaproszenie do Lądka-Zdroju osób, par i rodzin, które obok nauki tańca szukają atrakcyjnego wakacyjnego wypoczynku.

  Festiwal tańca można zorganizować wszędzie, jeśli posiada się wystarczającą bazę warsztatową, dużą scenę i znaczne środki finansowe. Posiadamy to wszystko. Dlatego w programie wydarzenia znajdziecie warsztaty taneczne z 40 technik, prowadzonych przez uznanych pedagogów z całego świata; znakomite spektakle europejskich teatrów tańca, m.in. „Mur” Teatru Muzycznego w Łodzi i „Small Memories” Tanzcompagnie z Giessen w Niemczech, powarsztatowe pokazy odważnych uczestników, spotkania z wybitnymi artystami, Noce z Tańcem, wystawy, projekcje i inne atrakcje. Posiadamy jednak znacznie więcej: przepiękne miejsce, w którym tworzymy wyjątkową atmosferę.

  Nasz festiwal nie jest konkursem, to nie są kolejne zmagania w jakiejś „najlepszości”, choć jego uczestnikom gwarantujemy wspaniałe nagrody: poczucie radości, wolności i satysfakcji. Nasz festiwal to przede wszystkim spotkanie – ze sztuką taneczną, ze starymi i nowymi przyjaciółmi, z monumentalną architekturą najstarszego kurortu w Polsce i malowniczą górską przyrodą. To spotkanie z własnym ciałem w często nieznanych nam odsłonach. Nie ograniczamy wieku uczestników i z radością przyjmujemy każdego tancerza, choć szczególną troską otaczamy rodziny, zapewniając w Klubie Malucha zajęcia ich pociechom. Coraz chętniej przyjeżdżają do nas grupy: sekcje taneczne, ogniska baletowe, ale też kluby seniorów. Mamy uczestników, którzy warsztatom tanecznym poświęcają całe dni, ćwicząc różne style, ale mamy również tancerzy, którzy część festiwalowego czasu wypełniają wizytami w uroczym zdroju, podziwiają pobliskie jaskinie, zachwycają się górskimi panoramami z miejsc, w które dotarli pieszo lub rowerami, korzystają z atrakcji, których nie sposób tutaj wyliczyć.

  O tańcu napisano już wiele, teraz przyjedźcie i poczujcie go sami.
  Do roztańczonego Lądka-Zdroju zapraszają
  Organizatorzy Festiwalu

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo