Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu ma 25 lat! Czas świętowania i dużych wyzwań. "Żyjemy w coraz większej niepewności"

Grzegorz Okoński
Grzegorz Okoński
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej ma 25 lat - z tej okazji w Poznaniu zorganizował konferencję naukową, w czasie której wręczono odznaki honorowe województwa, ale też nakreślono perspektywy polityki społecznej na najbliższe lata.
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej ma 25 lat - z tej okazji w Poznaniu zorganizował konferencję naukową, w czasie której wręczono odznaki honorowe województwa, ale też nakreślono perspektywy polityki społecznej na najbliższe lata. Grzegorz Okoński
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej ma już 25 lat, obchodzimy też 20. rocznicę uchwalenia ustawy o pomocy społecznej. Dlatego w Poznaniu odbyła się konferencja Wyzwania Polityki Społecznej.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu ma 25 lat!

W hotelu Concordia Design zebrali się w środę 20 marca samorządowcy na czele z wicemarszałek Pauliną Stochniałek pracownicy poznańskiego ROPS-u z dyr. Grzegorzem Grygielem, i pracownicy społeczni nie tylko z Wielkopolski.

Świętowali, ale też nie ukrywali: choć złożona w przeddzień przez premiera Donalda Tuska obietnica podwyżek wynagrodzenia dla pracowników tego sektora o tysiąc złotych cieszy, to aż około 70 procent pracowników społecznych dostaje pensje minimalne, wykonując przy tym ciężką i niedocenianą pracę.

"Żyjemy w coraz większej niepewności"

- Żyjemy w coraz większej niepewności i coraz mniejszej stabilności, Polska do 2025 roku może stracić nawet 10 proc. populacji swoich obywateli, a około 2060 roku będzie nas około 30,6 mln obywateli, przy czym spadek ilości ludzi w wieku produkcyjnym ocenia się od 25 do 40 procent; czas najwyższy na mądrą i świadomą politykę społeczną, jako inwestycję, a nie jako koszt - mówił prof. Mirosław Grewiński, prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej.

Zobacz też: Wybory 2024. Tramwaj na osiedle Kopernika w Poznaniu może być języczkiem u wyborczej wagi

Konferencja połączona była z panelem plenarnym poświęconym wyzwaniom polityki społecznej, a także panelom poświęconym wyzwaniom w obszarach pieczy zastępczej, wsparcia osób z niepełnosprawnościami, wsparcia osób starszych, osób w kryzysie socjalnym (m.in. doświadczających ubóstwa, bezdomności), migrantów i wsparcia kadry polityki społecznej w przemianach np. tworzeniu centrów usług społecznych.

Miłym akcentem było wręczenie odznak honorowych „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” - marszałek Paulina Stochniałek i dyr. Grzegorz Grygiel gratulowali Andrzejowi Piotrowskiemu, Barbarze Sadowskiej, Wojciechowi Walczakowi i Stowarzyszeniu dla osób z autyzmem „Pro Futuro”.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Miejskie Historie - Trzcianka:

od 16 lat

Obserwuj nas także na Google News

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski