MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Finał ogólnopolskiego konkursu "Policjant Ruchu Drogowego". Wśród nagrodzonych policjanci z KWP Poznań

Justyna Piasecka
Justyna Piasecka
Na Placu Wolności w Poznaniu odbył się finał ogólnopolskiego konkursu "Policjant Ruchu Drogowego"
Na Placu Wolności w Poznaniu odbył się finał ogólnopolskiego konkursu "Policjant Ruchu Drogowego" Waldemar Wylegalski
Ogólnopolski konkurs „Policjant Ruchu Drogowego” odbywa się od ponad trzydziestu lat. Tegoroczna edycja miała miejsce w Wielkopolsce - w Poznaniu i Gnieźnie. W konkursie rywalizowało 36 zawodników, w tym 34 najlepszych policjantów „drogówki” z kraju oraz 2 żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Po czterech dniach zmagań przyszedł czas na finał. Uroczyste zakończenie konkursu odbyło się w piątek, 14 czerwca na Placu Wolności w Poznaniu. Wśród nagrodzonych znaleźli się policjanci z KWP Poznań.

Konkurs „Policjant Ruchu rogowego” od ponad trzech dekad skupia wokół siebie funkcjonariuszy z całej Polski, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drogach. XXXIV edycja tego prestiżowego wydarzenia odbyła się w Poznaniu.

Konkurs rozpoczął się od eliminacji na szczeblu powiatowym i wojewódzkim, co umożliwiło wyselekcjonowanie najlepszych z ponad 10 tysięcy policjantów ruchu drogowego. Do finału zakwalifikowało się dwóch najlepszych funkcjonariuszy z każdego garnizonu, a także dwóch żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, którzy uczestniczyli w konkursie na zasadzie honorowego uczestnictwa.

Przez cztery dni zmagań (11-14 czerwca) uczestnicy konkursu - 36 zawodników, w tym 34 najlepszych policjantów „drogówki” z kraju oraz 2 żołnierzy ŻW - mieli do pokonania sześć konkurencji, które sprawdzały ich wiedzę, umiejętności i sprawność w różnych aspektach służby. Funkcjonariusze przystąpili do testu ze znajomości przepisów, strzelania z broni służbowej, kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu, jazdy sprawnościowej motocyklem i samochodem oraz sprawdzianu wiedzy i umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym.

Po zaciętej rywalizacji przyszedł czas na ogłoszenie wyników.

Zakończenie konkursu odbyło się w piątek, 14 czerwca na Placu Wolności w Poznaniu. Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 12.00 od meldunku dowódcy uroczystości nadinsp. Romanowi Kusterowi, Zastępcy Komendanta Głównego Policji.

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej. Ceremonia wręczenia nagród była kulminacyjnym momentem konkursu, podkreślającym znaczenie ciężkiej pracy i zaangażowania funkcjonariuszy w dbanie o bezpieczeństwo na drogach.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

 • Konkurencję K1 – test ze znajomości przepisów wygrał st. asp. Artur Jaguszewski reprezentujący Komendę Stołeczną Policji.

 • Konkurencję K2 – strzelanie z broni służbowej krótkiej z dobiegiem wygrał sierż. szt. Mateusz Dwojak reprezentujący KWP w Katowicach.

 • Konkurencję K3 - kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu wygrał st. asp. Artur Jaguszewski reprezentujący Komendę Stołeczną Policji.

 • Konkurencję K4 – jazda sprawnościowa motocyklem służbowym wygrał mł. asp. Kamil Cader reprezentujący KWP w Krakowie.

 • Konkurencję K5 – jazda sprawnościowa samochodem służbowym po wyznaczonym torze wygrał sierż. Szt. Konrad Hornich reprezentujący KWP w Łodzi.

 • Konkurencję K6 – test wiedzy oraz sprawdzian praktycznych umiejętności z udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych wygrał sierż. szt. Mateusz Płonka reprezentujący KWP w Krakowie.

Klasyfikacja indywidualna:

 • 1 miejsce w konkursie zajął sierż. szt. Konrad Hornich z KWP w Łodzi – 186 pkt.

 • 2 miejsce w konkursie zajął mł. asp. Tomasz Abram z KWP w Rzeszowie – 169 pkt.

 • 3 miejsce w konkursie zajął st. asp. Artur Jaguszewski z Komendy Stołecznej Policji – 162 pkt.

Klasyfikacja drużynowa:

 • 1 miejsce zajęła reprezentacja KWP w Łodzi w składzie sierż. szt. Konrad Hornich, asp. Michał Kotynia. Zdobyli 340 pkt.

 • 2 miejsce zajęła reprezentacja KWP w Rzeszowie w składzie mł. asp. Tomasz Abram, mł. asp. Jakub Kolek. Zdobyli 314 pkt.

 • 3 miejsce zajęła reprezentacja KWP w Poznaniu w składzie podkom. Mikołaj Przybylski, sierż. szt. Aleks Ziętek. Zdobyli 314 pkt.

Wyróżnienia otrzymali też żołnierze Żandarmerii Wojskowej oraz jedyna kobieta-policjantka uczestnicząca w konkursie oraz najstarszy policjant.

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej.

W klasyfikacji indywidualnej, najlepsi uczestnicy konkurs zostaną odznaczeni przez Komendanta Głównego Policji odpowiednio złotą, srebrną i brązową odznaką „Zwycięzca konkursu wiedzy i sprawności zawodowej”. Dodatkowo, laureaci zostali uhonorowani nagrodami pieniężnymi oraz rzeczowymi.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Naruszenie przepisów na drodze zdarza się każdemu kierowcy, ale za niektóre wykroczenia drogowe możemy otrzymać tak wysoki mandat, że naprawdę nas to zaboli. Taryfikator mandatów jest bezwzględny - zobacz, czego lepiej nie robić na drodze, by nie stracić kilkuset złotych w kilka sekund!

Robisz to na drodze? Dostaniesz taki mandat, że się nie pozb...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski