MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zakończył się XX Marsz Równości w Poznaniu. Był rekordowy? Na to liczą organizatorzy!

Marta Jarmuszczak
Marta Jarmuszczak
Marsz Równości w Poznaniu
Marsz Równości w Poznaniu Adam Jastrzębowski
Marsz równości co roku gromadzi tysiące uczestników, w 2024 roku, w już XX edycji, kolorowy pochód ponownie przemierzył ulice miasta. Niezłomność i radość uczestników, pomimo początkowych przeszkód i upału, zwiastowała wyjątkową atmosferę. Marsz zakończył się przy Lokum Stonewall. Jak przebiegł pochód?

Marsz pełen wyzwań i kolorów

Tegoroczny Marsz Równości rozpoczął się na ulicy Fredry, skąd po godzinie 15:00 wyruszył kolorowy pochód. Wydarzenie to, odbywające się już po raz dwudziesty, co roku przyciąga uwagę i serca tysięcy osób, które wspólnie pragną świętować różnorodność i promować równość. Marsz, jak co roku, był pełen energii, muzyki i tańca, a barwne stroje uczestników dodawały wydarzeniu wyjątkowego charakteru.

Przeciwnicy na trasie

Początkowe chwile marszu nie obyły się bez przeszkód. Niewielka grupa osób próbowała zablokować pochód. Sytuacja wymagała interwencji policji, która szybko zareagowała, pozwalając uczestnikom kontynuować marsz bez dalszych zakłóceń. Ta chwila próby nie zepsuła jednak dobrego ducha uczestników, którzy z determinacją kontynuowali swój marsz.

Pod Teatrem Wielkim zgromadziła się też grupa przeciwników, którzy oprócz haseł wyrażających niechęć do społeczności LGBTQ+, odmawiała różaniec.

Oprócz tego jednak policja nie zaobserwowała innych nieprzyjemnych zdarzeń.

- Brak incydentów - poinformował nas po godz. 17, pod koniec marszu, Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Organizatorzy są zadowoleni z przebiegu marszu i zakładają, że mógł być on rekordowy, pod względem liczby uczestników.

- Poza grupą manifestującą przed Teatrem Wielkim i grupą kilku osób, które zakłóciły imprezę jeszcze przed startem marszu nie było przeciwników. Jedynie na Jeżycach na ulicy Dąbrowskiego spotkaliśmy dwie osoby z transparentem nas obrażającym, ale policja na naszą prośbę szybko zareagowała. Policja nie podała jeszcze szacunkowej liczby uczestników, ale myślę, że jest to rekordowy marsz i bardzo nam zależało, żeby ten 20. jubileuszowy taki był - zauważył w rozmowie z "Głosem" Arek Kluk, organizator marszu.

Niezłomni mimo przeszkód

Wśród uczestników marszu panowała atmosfera determinacji i wspólnoty. Pomimo trudności i wysokich temperatur, radość i energia nie opuszczały pochodu. Uczestnicy marszu wykazali się niezwykłą wytrzymałością, idąc razem, bawiąc się i śpiewając, co pokazuje, jak ważne są dla nich wartości takie jak równość i akceptacja.

"Idziemy i nie poddajemy się" - to wypowiedziane przez jednego z uczestników hasło, doskonale oddaje ducha marszu równości. 

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski