Powstanie Wielkopolskie
  konkurs

  20 tysięcy złotych na wyciągnięcie ręki

  Rozwiń

  Muzyka z Chicago zabrzmi w Poznaniu w maju

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Twarzą festiwalu i jedną z jego gwiazd jest Dee Alexander

  Twarzą festiwalu i jedną z jego gwiazd jest Dee Alexander ©Krzysztof Machowina

  Na 10 koncertów będzie się można wybrać podczas XI Festiwalu Jazzowego Made In Chicago, który odbędzie się od 20 do 22 maja w Poznaniu.
  Twarzą festiwalu i jedną z jego gwiazd jest Dee Alexander

  Twarzą festiwalu i jedną z jego gwiazd jest Dee Alexander ©Krzysztof Machowina

  Od 20 do 22 maja trwać będzie w Poznaniu XI festiwal Jazzowy Made in Chicago. Przyniesie 10 koncertów, które odbywać się będą w poznańskich klubach takich jak Piano House, Dragon i Las oraz w Scenie na Piętrze, w CK Zamek i na Scenie na Quadro na Starym Rynku. Tradycyjnie festiwal poprzedzą warsztaty, w których uczestniczyć będą studenci z całej Polski. Poprowadzi je saksofonista Greg Ward. Festiwal zainaugurują w piątek wieczory w poznańskich klubach.
  W Piano House usłyszymy jednego z najbardziej rozchwytywanych pianistów chicagowskich Jeremy’ego Khana. Tego wieczoru w scenie na piętrze swój program Chicago Calling zagra jedna z najbardziej cenionych saksofonistek amerykańskich Juli Wood. W klubie Dragon tego wieczoru zagra nestor jazzowej waltorni Vincent Chancey . Natomiast w klubie Las usłyszeć będzie można międzynarodową grupę Switchback. W jej skład wchodzą saksofonista Mars Williams, kontrabasista Hilliard Green oraz niemiecki perkusista Klaus Kugel i dobrze znany poznańskiej publiczności klarnecista Wacław Zimpel. Bilety na poszczególne koncerty kosztują 25 zl. Karnet na wszystkie cztery koncerty można kupić za 60 zł. W sobotę czekają sympatyków jazzu dwa koncerty w Sali Wielkiej CK Zamek. Najpierw zagra grupa Flesh and Bone prowadzona przez perkusistę Mike’a Reeda, a potem usłyszymy i zobaczymy projekt Supreme Love. To muzyka z kultowej, pochodzącej z 1965 roku płyty Johna Coltrane’a „Supreme Love” wzbogacona tańcem. . Za bilety na sobotni koncert w przedsprzedaży trzeba zapłacić od 50 do 80 złotych. Natomiast od 20 maja ich cena wynosić będzie od 70 do 100 złotych. Finałem festiwalu będą koncerty plenerowe na Scenie Quadro na Starym Rynku. Najpierw zaprezentują się uczestnicy warsztatów prowadzonych przez Grega Warda, a potem usłyszymy grającą modern jazz grupę Chinchano, której liderem jest grający na instrumentach perkusyjnych Juan Pastor Ostatnim akcentem tegorocznego festiwalu będzie koncert Three Ellas będący hołdem Dee Alexander, Spider Saloff oraz Friday Lee dla niezapomnianej Elli Fitzgerald Wstęp na koncerty plenerowe jest wolny.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo