Prasówka 5.12.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 4.12. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zarobki na kolei w 2022 roku! Tyle zarabia maszynista, konduktor, kasjer... Zobacz raport płac”?

Prasówka 5.12: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Zarobki na kolei w 2022 roku! Tyle zarabia maszynista, konduktor, kasjer... Zobacz raport płac

Zarobki kolejarzy budzą ciekawość. Zastanawiacie się nad pracą w kolei i ile można tam zarobić? Mamy dla Was raport płac z 2022 roku. Przedstawione tam wartości pochodzą z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń i ukazują średnią wartość pensji pracowników kolei. Wysokości różnią się w zależności od doświadczenia, stażu pracy i zajmowanego stanowiska, jednak są to wartości powyżej średniej krajowej.

Nie przegap promocji!

📢 Ślub i moda ślubna w PRL. Sprawdź jak wyglądali państwo młodzi i jaka moda panowała. Gdzie odbywały się wesela? Sprawdźcie!

Ślub i wesele to dziś uroczystość organizowane z wielkim rozmachem. Przygotowania do uroczystości trwają miesiące, a nawet i lata. Jednak teraz rynek jest aż przesycony propozycjami i ofertami, w których pary mogą przebierać. Jak jednak wyglądały śluby kiedy ludzie byli mocno ograniczeni? Jak wyglądały panny młode? Co było wtedy na czasie? By się przekonać wystarczy, że zajrzycie do naszej galerii.

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Klaudia z "Rolnik szuka żony". Piękny dom i zagraniczne wakacje [5.12.2022]

Gdy tylko wśród uczestników programu "Rolnik szuka żony" znalazły się rolniczki, szybko okazało się, że cieszą się takim samym, a czasem nawet większym zainteresowaniem wśród kandydatów i widzów, od Panów. Gwiazdą 9. edycji show jest rolniczka Klaudia, która pochodzi z Podlasia. Jej faworytem i ostatecznym wyborem był Walentyn. Zobacz, jak mieszka i żyje na co dzień Klaudia z "Rolnik szuka żony 9". Zaglądamy do prywatnych zdjęć!

Prasówka 5.12: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Takie pieniądze dostaną polscy piłkarze za kolejne zwycięstwa na mundialu w Katarze!

Pobyt na mundialu to nie tylko emocje sportowe ale także spory zarobek dla federacji i poszczególnych piłkarzy. Polska drużyna, która wyszła z grupy zarobiła od FIFA 4 miliony dolarów. Pieniądze zostaną podzielone po połowie pomiędzy PZPN a piłkarzy. Jaką kasę mogą podnieść z murawy polscy piłkarze do końca mundialu?

📢 TOP 20 wsi w Wielkopolsce. Tu mieszka najwięcej osób!

Jesteś ciekawy, które wsie w Wielkopolsce są największe? Postanowiliśmy to sprawdzić. W naszej galerii znajdziesz ranking wsi w regionie, gdzie mieszka najwięcej osób. Statystyki pokazują, że największą popularnością cieszą się miejscowości w powiecie poznańskim, które zdominowały czołową dziesiątkę. W zestawieniu znalazły się również wsie m.in. z powiatu leszczyńskiego, chodzieskiego i konińskiego. Ale to nie wszystko! Zobacz, w których wsiach w Wielkopolsce żyje najwięcej mieszkańców. Jesteś zaskoczony?

📢 Ceny karpia już biją rekordy, a będzie jeszcze drożej przed świętami. Ile trzeba zapłacić za kilogram przed Bożym Narodzeniem 2022?

Do świąt Bożego Narodzenia pozostał miesiąc, a ceny karpi już są wysokie. - Prawdopodobnie cena przed Wigilią wzrośnie jeszcze o kilka złotych – mówi w rozmowie z „Głosem Wielkopolskim” Damian Żuber ze spółki Stawy Milickie. Za ile obecnie kupimy karpia? Jak wysoką cenę zapłacimy za niego przed samymi świętami?

📢 Te rośliny przynoszą szczęście. Te popularne rośliny warto trzymać w domu. One przyciągają szczęście i powodzenie

Kwiaty i inne rośliny to piękna dekoracja wnętrza. Wiele osób na całym świecie wierzy, że niektóre rośliny mają moc przynoszenia szczęścia, miłości i bogactwa. Jakie rośliny zgodnie z przesądami warto trzymać w domu? Oto lista roślin domowych, które przynoszą szczęście. Poznaj je w naszej galerii!

📢 Wojsko sprzedaje sprzęt na Mikołajki! Zobacz, co sprzedaje Agencja Mienia Wojskowego. Oto najciekawsze oferty z przetargu AMW

Oddział Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie 6 grudnia organizuje przetarg. Jaki wojskowy sprzęt z demobilu w grudniu 2022 roku wyprzedaje AMW? Jest sprzęt elektroniczny, narzędzia, ale nie tylko. Tutaj znajdziesz najciekawsze oferty z przetargu, które odbędzie się w siedzibie AMW w Lublinie 6 grudnia 2022 roku. Zobacz, co oferuje wojsko. Sprawdź ceny.

📢 Kiedyś nocowały tu gwiazdy, dziś to miejsce straszy. Zobacz ostatnie zdjęcia kultowego ośrodka w Mierzynie. Pozostały po nim już tylko ślady

Ośrodek Wczasowy Justynka w Mierzynie pod Międzychodem zyskał miano kultowego. Przyjeżdżali tu m.in. śp. Jerzy Szmajdziński czy późniejszy Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski. Nie brakowało także znanych polskich aktorów. Dziś pozostały po nim już tylko ślady i kilka zrujnowanych domków letniskowych. Nadal jest jednak wspominany z nostalgią przez okolicznych mieszkańców. Zobacz ostatnie zdjęcia niegdyś popularnego ośrodka.

📢 Cmentarzysko lokomotyw i wagonów w Poznaniu. Zobacz, co stoi na torach na największej stacji towarowej w Wielkopolsce

Na bocznicach stacji Poznań Franowo stoją lokomotywy i wagony, które są używane na bieżąco i wyglądają jakby niedawno opuściły producenta, ale i takie, które wyjeździły już tysiące kilometrów torów i czekają na ostatnia drogę - na złomowisko. To takie cmentarzysko wczorajszych królów stalowych szlaków...

📢 Tajemnice opuszczonej przychodni w Wielkopolsce. Stary budynek kiedyś zachwycał, dziś już tylko straszy. Jak wygląda i co jest w środku?

Opuszczony budynek starej przychodni i byłej siedziby starostwa powiatowego w centrum Pleszewa przy ulicy Poznańskiej był idealnym miejscem dla fanów urban exploration. Choć historia tego budynku jest imponująca, to dziś prezentuje się zgoła odmiennie. Odpadające tynki, powybijane szyby, bałagan wokół posesji, rozlatujące się ściany to ponury widok, który każdego dni mijają setki pleszewian. Dzięki uprzejmości Jacka Piotrowskiego zaglądamy do wnętrza budynku, który jednocześnie straszy i zachwyca

📢 Więzienie w Wielkopolsce kryje mroczne tajemnice. Siedział tu "polski Al Capone"! [ZDJĘCIA]

30 listopada 2015 roku został zamknięty Zakład Karny w Kaliszu. Więzienie funkcjonowało nieprzerwanie od 1846 roku, a obecnie jest własnością Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie. Przypominamy, jak to miejsce wygląda w środku.

📢 Opuszczone miejsca w Polsce. Co tam się wydarzyło? Poznaj historie najbardziej tajemniczych wsi i miast w Polsce. Wyglądają jak z horroru!

Od lat opuszczone kryją niejedną ciekawą historię. Na terenie całej Polski mieści się wiele miast i wsi, które od dawna nie są przez nikogo zamieszkałe. Ich historie są bardzo różnorodne, czasem na ich obecny wygląd wpłynęły większe historyczne wydarzenia, a czasem po prostu zniknęli z nich ludzie, a upływ czasu zmienił je w ruinę. Dzisiaj to prawdziwe punkty widmo na mapie kraju. Brak mieszkańców, zniszczone budynki, dzika roślinność. Co się tam wydarzyło? Jakie sekrety skrywają najbardziej tajemnicze miejsca w Polsce? Przedstawiamy kilka miast i wsi widmo z całej Polski, które wciąż można odwiedzić. Zobacz zdjęcia jak z horroru i dowiedz się, dlaczego nikt tam dzisiaj nie mieszka!

📢 Charytatywna Aukcja Sztuki Współczesnej. Dochód trafi na budowę rehabilitacyjnego placu zabaw

Dzieła sztuki autorstwa podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarte Drzwi”, a także artystów i fotografików trafiły a IV Charytatywną Aukcję Sztuki Współczesnej, która odbyła się w budynku Wydziału Architektury i Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Aukcji towarzyszył recital Pauliny Leśnej. Dochód z aukcji, podobnie jak ze sprzedaży rękodzieła artystycznego z kramiku aukcyjnego, został przeznaczony na stworzenie rehabilitacyjnego placu zabaw dla uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Otwarte Drzwi – Premium”.

📢 Koncert Dziękujemy 31 żegnał ks. Szymona Daszkiewicza, najdłużej pracującego dyrygenta Poznańskiego Chóru Katedralnego

W Bazylice Archikatedralnej pw. św Piotra i Pawła w Poznaniu odbył się w niedzielę 4 grudnia koncert „Dziękujemy 31” - uroczysty koncert z okazji zakończenia pracy ks. prałata Szymona Daszkiewicza z Poznańskim Chórem Katedralnym. Występ ten stał się zwieńczeniem blisko 45-letniej pracy artystycznej ks. prałata Szymona Daszkiewicza, który od 1991 roku, przez ponad 31 lat, pełnił także funkcję dyrygenta i dyrektora Poznańskiego Chóru Katedralnego. Tym samym jest najdłużej pracującym dyrygentem w ponad 135 letniej historii Zespołu.

📢 Tych produktów nie jedz, gdy masz kłopoty z pamięcią. Emeryci muszą uważać na to szczególnie [5.12.2022]

Nasza pamięć zależy w dużej mierze od naszego trybu życia. To, że umieliśmy się nauczyć wiersza w podstawówce i nadal go pamiętamy nie znaczy, że nasza pamięć działa bez zarzutów. Ile razy zapomnieliście czy zamknęliście drzwi, albo telefonu z domu? Pamięć warto ćwiczyć całe życie. Zobaczcie przy okazji jakich produktów unikać, aby nie mieć kłopotów z pamięcią.

📢 Tak mieszkają Marta i Paweł z Rolnik szuka żony. Drewniane drzwi i odkryta cegła [zdjęcia - 5.12.22 r.]

Marta Paszkin i Paweł Bodzianny zakochali się w sobie w 7. edycji programu "Rolnik szuka żony". Rok 2022 był dla nich przełomowy, bowiem najpierw wzięli ślub, a następnie powitali na świecie swojego syna Adama. Zobacz, jak wygląda wyremontowane mieszkanie gwiazd programu "Rolnik szuka żony". Tak mieszkają Marta i Paweł!

📢 Takie są skutki jedzenia pora. To dzieje się z nami, gdy spożywamy to warzywo [5.12.2022]

Por to jedno z warzyw które głównie kojarzy nam się z rosołem. W ostatnich latach na szczęście por zyskał wielu sympatyków, którzy znajdują zastosowanie dla tego smacznego warzywa. A możliwości jest masa. Zobaczcie sami.

📢 Takie imiona przyciągają pieniądze. Osoby o takich imionach mają szczęście w finansach [5.12.2022]

Imiona od dawna mają przypisywany szereg znaczeń. To tym można tłumaczyć, że jesteśmy nerwowi, wrażliwi, kochliwi czy podatni na wpływy. Ze znaczenia imion można wyczytać wiele. To właśnie na podstawie znaczenia imion przygotowaliśmy zestawienie osób, których imiona przyciągają pieniądze. Sprawdźcie, kto jest na liście.

📢 Memy o meczu Francja - Polska. Koniec mistrzostw, do widzenia! [GALERIA]

MŚ 2022. W dniu Barbórki nasza reprezentacja na etapie 1/8 finału pożegnała się z turniejem. Były momenty, że "fedrowaliśmy" jak należało, ale Francuzi - jako aktualni mistrzowie świata - i tak wybili nam marzenia o ćwierćfinale z głowy: zdobyli trzy bramki, dopiero po wszystkim pozwolili na honorową. Zobaczcie, jak mecz Francja - Polska komentują za pomocą memów internauci.

📢 MŚ 2022. Polacy poprawili grę, ale odpadli z mistrzostw. Francja była do ugryzienia, ale i tak wbiła nam trzy bramki

MŚ 2022. Reprezentacja Polski na 1/8 finału zakończyła udział w turnieju, przegrywając z Francją 1:3 (0:1). Z mundialu wyrzucili nas aktualni mistrzowie świata. Zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż w meczach grupowych, ale do siatki trafili najpierw rywale: Olivier Giroud i dwukrotnie Kylian Mbappe. Dla nas honorowego gola przed ostatnim gwizdkiem zdobył po powtórzonym rzucie karnym Robert Lewandowski.

📢 Chelsea triumfatorem 15. edycji Enea Lech Cup. Młodzicy Lecha Poznań po raz piąty w historii na najniższym stopniu podium

Za nami 15. edycja Enea Lech Cup, czyli jednego z najbardziej prestiżowych piłkarskich turniejów w Europie do lat 12. Po raz pierwszy w historii po puchar sięgnęła ekipa Chelsea. Lech Poznań w tym turnieju zajął 3. pozycję, pokonując w ostatnim spotkaniu hiszpańską Valencią 3:1.

📢 Wywołują nostalgię czy koszmary? Zobacz kultowe reklamy z przeszłości

U starszych osób mogą wywołać nostalgię, u młodszych zażenowanie, ale wielu na pewno rozbawią. Reklamy telewizyjne z końca XX i początku XXI wieku były nieraz prawdziwymi dziełami sztuki. Teksty, które w nich słyszeliśmy są już kultowe! "Ruchy, kluchy leniwe", "Ojciec prać? Prać", "To nie ja, to moja Schauma". Pamiętasz wszystkie? Zobacz w galerii reklamy sprzed lat.

📢 Marina Łuczenko była "cudownym dzieckiem". "Ma 10 lat i nieprawdopodobny talent". Żona Wojciecha Szczęsnego w teatrze TVP 4.12

Marina Łuczenko-Szczęsna. Żona Wojciecha - najlepszego zawodnika reprezentacji Polski podczas mistrzostw świata w Katarze. Szczęsny, bramkarz Juventusu Turyn, w swoim fachu jest jednym z najlepszych na świecie. Ale jego żona to też gwiazda, piosenkarka występująca po prostu jako Marina. I karierę zaczęła robić znacznie wcześniej od Wojtka! W 2000 roku zadebiutowała jako aktorka w telewizji, a "Dziennik Polski" po wygranym przez nią konkursie piosenki w Krakowie pisał: "Cud ma dziesięć lat, śliczną buzię - i zgoła nieprawdopodobny talent do śpiewania".

📢 Oto rekordowo małe mieszkania! Kupimy już od 80 tys. zł. Zobacz, jak wyglądają mikrokawalerki na sprzedaż. Rekordzista ma tylko 11m²!

Małe mieszkania na krajowym rynku nieruchomości zyskują na coraz większej popularności. Niewielki metraż pozwala nie tylko na zaoszczędzenie pieniędzy na różnego rodzaju opłatach, ale i, wbrew pozorom, na przytulne urządzenie. Wśród ofert sprzedaży kawalerek można też znaleźć wiele mikroapartamentów o powierzchni do 15m². Choć jest to niedużo, to nadal mogą stać się one komfortowym miejscem zamieszkania dla jednej osoby. Z takiego rozwiązania bardzo często korzystają studenci oraz młode osoby pracujące. Ile kosztują mikrokawalerki? Jak wyglądają takie małe mieszkania w środku? Przedstawiamy oferty z najmniejszymi kawalerkami na sprzedaż w całej Polsce.

📢 Targi Sztuk Pięknych na rynku Łazarskim. Zaproś świąteczną sztukę do domu!

Czy świąteczna gorąca herbata lepiej smakuje w kubku z oryginalnym gwiazdkowym motywem, co można kupić na prezent bliskim na poprawę nastroju, albo jak ciekawie zapakować prezent - tego można było się dowiedzieć w niedzielę, 4 grudnia na rynku Łazarskim. Odbywają się tu VII Targi Sztuk Pięknych.

📢 Pałac w Pietronkach kiedyś był piękny. Dziś tylko niszczeje, a jego okna zabito płytami. Zobacz zdjęcia

Pałac w Pietronkach wciąż sprawia dość przygnębiające wrażenie. W porównaniu do ostatniego naszego pobytu zmieniło się tyle, że część okien została zasłonięta płytami od wewnątrz. Jak dziś wygląda? Zobacz w naszej galerii!

📢 Przed M1 można kupić przedmioty z duszą. Zobacz zdjęcia z targu staroci!

Gwiazdory, lampki, renifery, ozdoby choinkowe i świąteczne obrusy można dziś znaleźć na giełdzie staroci i pchlim targu przed M1. Sprawdźcie na naszych zdjęciach, jakie jeszcze skarby czekają na nowych właścicieli!

📢 Pałac i park w Lewkowie w zimowej odsłonie prezentują się bajkowo!

Zespół Pałacowo-Parkowy w Lewkowie przeszedł niedawno gruntowną renowację. W sobotę, 3 grudnia, spadł pierwszy śnieg w naszym regionie i można było zobaczyć zabytkowy obiekt w zimowej odsłonie. Zmodernizowany park i pałac prezentują się w takich aurze bajkowo.

📢 Ośmiolatek molestowany na basenie w Gostyniu. Zatrzymano mężczyznę

Na gostyńskim basenie doszło do molestowania seksualnego - donosi portal gostyn24.pl. Ofiarą był 8-letni chłopiec. Sprawca został zatrzymany i aresztowany.

📢 Wypadek w Stęszewie, jedna osoba zablokowana w samochodzie. Utrudnienia na trasie

Do zderzenia trzech samochodów doszło w Stęszewie, przy skrzyżowaniu z drogą nr 306. Jedna osoba jest uwięziona w samochodzie.

📢 Te rzeczy były modne w PRL. Tak wyglądała codzienność w polskich domach w latach 70. i 80. [zdjęcia]

Pamiętasz przedmioty, urządzenia, samochody z lat 70. i 80? Polska codzienność drugiej połowy XX wieku nie była kolorowa, a prawie każde wnętrze domu wyglądało tak samo. Oto obraz epoki PRL.

📢 Te znaki zodiaku odmienią swoje życie w 2023 roku. Oto horoskop dla wszystkich na nowy rok

Dla jednym horoskopy to drogowskaz i pewnego rodzaju ostrzeżenie przed czyhającym na nas niebezpieczeństwem, a dla innych bujda. Jeśli jednak należysz do grupy osób dla których horoskopy to wróżba na przyszłość, to sprawdźcie co Was czeka w 2023 roku.

📢 Osoby o tych imionach tworzą małżeństwa idealne. Zobacz ranking na podstawie znaczenia imion

Od dawna zastanawiamy się co wpływa na charakter człowieka. Czy mają na to wpływ uwarunkowania genetyczne, środowisko, czy może wychowanie. Łatwo jest powiedzieć, że on/ona ma takie uwarunkowania genetyczne. A przecież mamy wpływ na to jacy jesteśmy. Nasi przodkowie pokładali wiarę także w znaczenie imienia, że to jakie dostaniemy ma wpływ na nasze życie. Które zatem imiona będą wróżyć nam stworzenie małżeństwa idealnego? Sprawdźmy.

📢 Te rośliny przynoszą pecha. Tych popularnych roślin lepiej nie trzymać w domu - one przyciągają nieszczęście

Kwiaty i inne rośliny to piękna dekoracja wnętrza. Wiele osób na całym świecie wierzy, że niektóre rośliny mają moc przynoszenia szczęścia, miłości i bogactwa. Jednak według wierzeń niektóre z nich sprowadzają na domowników duże nieszczęście. Jakich roślin zgodnie z przesądami lepiej nie przynosić do domu? Oto lista roślin domowych, które przynoszą pecha. Poznaj je teraz w naszej galerii.

📢 Tim Burton przywrócił do żywych rodzinę Addamsów. Nowy serial „Wednesday” bije rekord popularności w Polsce [RECENZJA]

O tym, że Tim Burton pracuje nad rodziną Addamsów, było wiadomo już od 2010 roku. Ostatecznie animacja 3D „Rodzina Addamsów” powstała dopiero w 2019 roku i to jeszcze bez udziału amerykańskiego reżysera. Ten w tym samym roku wyreżyserował swój ostatni film, czyli „Dumbo”. O spadku formy Burtona mówiło się już od dłuższego czasu. W każdym razie Tim Burton wrócił do żywych i do formy, a wraz z jego karierą wskrzeszenia doznali Addamsowie. „Wednesday” to serial na Netfliksie, na który warto zwrócić uwagę.

📢 Dom Andrzeja Leppera wystawiony przez komornika. Stylowe meble i luksusowe wnętrza! Dlaczego nadal nie został sprzedany? Mamy zdjęcia

Andrzej Lepper zmarł w 2011 roku. Okazuje się jednak, że syn tragicznie zmarłego przywódcy Samoobrony jest kompletnym bankrutem. Niedawno odbyła się aukcja komornicza ostatnich elementów własności byłego włościanina – malowniczego domu oraz przestronnej obory - położonych nieopodal wybrzeża Bałtyku. Niestety, nikt nie chciał kupić nieruchomości należących do rolnika bankruta. Zobaczcie na zdjęciach majątek Andrzeja Leppera! Zobacz, jak mieszkał!

📢 Dramatyczna historia wspaniałego hotelu. Kiedyś był wizytówką miasta, dziś to prawie ruina. Jak teraz wygląda hotel Mieszko w Gnieźnie?

Kiedyś uznawany był za wizytówkę Gniezna. Dzisiaj Hotel Mieszko jest ruiną. Po pięknie urządzonych pokojach i eleganckiej restauracji nie pozostało nic. Obiekt, kiedyś chwalący się jacuzzi na dachu, teraz jest miejscem noclegowym dla bezdomnych, którzy doprowadzili go do fatalnego stanu. Nadzieje dla hotelu pojawiły się w 2019 roku, gdy został kupiony na licytacji komorniczej. Obiekt nadal jednak straszy, został otoczony prowizorycznym płotem i nie widać, by nadchodziły dla niego lepsze czasy.

📢 Oto uczniowie i ich szkolne wyczyny. Pani da dwójkę, błagam! A nauczyciele publikują te WYJĄTKOWE dzieła

Kartkówka, sprawdzian, dyktando - rok szkolny wielkimi krokami zmierza ku końcowi, oceny już niemal wszędzie wystawione. Nauczyciele publikują popisy swoich uczniów i czasami nawet płaczą ze śmiechu, gdy sprawdzają TAKIE klasówki. Oto najciekawsze z nich...

📢 Opuszczona tajemnicza stacja pod Poznaniem. Tu w studni woda zmienia się w szampana! Zobacz zdjęcia i poznaj jej historię

Jeszcze w 1999 roku dojeżdżały tu pociągi, teraz w sezonie zaglądają tu tylko drezyny. To Osowa Góra pod Poznaniem - opuszczona stacja kolejowa w lesie, która ma swoją nietypową legendę związaną z cesarzem Napoleonem. Poznajcie jej wyjątkową historię i zobaczcie zdjęcia.

📢 Pożar budynku mieszkalnego w Pniewach. Kilkanaście zastępów strażaków w akcji [ZDJĘCIA]

Fatalny, sobotni wieczór w Pniewach. Około godziny 20.30 dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Komendy Powiatowej PSP w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego.

📢 10 najmniejszych wsi w Wielkopolsce. Zobacz, gdzie mieszka tylko jedna osoba!

Złośliwi twierdzą, że w takich miejscach psy... czterema literami szczekają. Sprawdziliśmy, gdzie w Wielkopolsce mieszka najmniej osób. Statystyki pokazują, że najwięcej wyludnionych wsi w regionie znajduje się w powiecie konińskim. Mało tego. W najmniejszej z nich mieszka tylko jedna osoba! Zobacz, w jakich miejscowościach w Wielkopolsce żyje najmniej mieszkańców. Będziesz zaskoczony.

📢 Tajemniczy pałac w Wielkopolsce na sprzedaż. Pojawia się w nim Czarna Dama? Zobacz to niezwykłe miejsce!

Owiany legendą pałac w Pakosławiu szuka nowego właściciela. Tajemniczy zabytek, zbudowany w XIX wieku pośrodku urokliwego parku krajobrazowego, został wystawiony na sprzedaż i kosztuje mniej niż niejeden dom w województwie. To miejsce niezwykłe - do dziś mieszkańcy wsi uważają, że po swoich dawnych włościach krąży hrabina i pilnuje dobytku. Pojawia się tu Czarna Dama? Zobaczcie, jak teraz wygląda pałac wybudowany dla Emilii Sczanieckiej, patronki jednej ze szkół w Konarzycach.

📢 Stara cegielnia w Lenartowicach popada w ruinę. To tam powstawały cegły, z których wznoszono budynki w całej Polsce. Zobacz zdjęcia

W starej cegielni w Lenartowicach powstawały cegły, z których wznoszono wiele budynku nie tylko w okolicach, ale również w całej Polsce. Obecny stan budynków jest agonalny. Zobacz w naszej galerii, jak cegielnia wygląda dziś!

📢 Tragiczna historia poznańskiej synagogi. Kiedyś zachwycała, teraz popada w ruinę. Jak wygląda w środku? Oto jej tajemnice!

Po dawnym blasku Nowej Synagogi w Poznaniu już prawie nic nie zostało. Zniszczone przez Niemców wspaniałe wnętrza i charakterystyczna kopuła odeszły w zapomnienie. Mieszkańcy miasta znają ją przede wszystkim jako pływalnię na Wronieckiej. Od czasu jej zamknięcia, budynek popada w ruinę. Odrapane ściany, rdza i mnóstwo śmieci - zobaczcie zdjęcia, jak teraz wygląda w środku i poznajcie smutną historię poznańskiej synagogi.

📢 Życzenia dla Barbary, wiersze dla Basi 2022. GOTOWE życzenia na imieniny Barbary. Znajdź, wyślij krótki sms z życzeniami na barbórkę 4.12.22

Życzenia dla Barbary 2022. Gotowe WIERSZE na Barbórkę. Życzenia na imieniny Barbary, wyślij sms z życzeniami wszystkim Baśkom, Barbarom i Basiom, które znasz i lubisz.
4 grudnia swoje święto obchodzą Barbary, Basie, Baśki! Z myślą o solenizantkach przygotowaliśmy najfajniejsze życzenia dla Barbary, wierszyki dla Barbary, smsy dla Barbary! Jeśli nie wiesz, jakie życzenia złożyć wszystkim Barbarom, które znasz, podpowiadamy... Do życzeń dla Barbary warto dołączyć miły gest.

📢 Najprzyjaźniejsze rasy psów. Te psy są z natury bardziej łagodne. Jakie są najlepsze rasy dla rodziny z dziećmi? 4.12.2022

Każda rasa cechuje się innym charakterem i potrzebami. Chcesz aby do twojego życia dołączył pies? Koniecznie sprawdź, jakie są najbardziej przyjazne i łagodne rasy psów. Szczególnie jeśli czworonóg ma mieć kontakt z dzieckiem. Wiadomym jest, że równie ważne jest wychowanie zwierzęcia, jednakże istnieją pewne cechy przekazywane w genach konkretnych ras. Zobacz, które psy są z natury bardziej łagodne. Jakie są najlepsze rasy? Zobacz ranking

📢 Mężczyźni o tych imionach to najlepsi mężowie. Oni Cię nigdy nie zdradzą . Jakie jest znaczenie twojego imienia? 4.12.2022

Do imion przypisane jest wiele cech osobowości. Tych pozytywnych i tych negatywnych. Sprawdź znaczenie tych imion! Mężczyźni o tych imionach są najlepszymi mężami. Marzysz o szczęśliwym związku? Z nimi na pewno Ci się to uda. Zobacz listę. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami.

📢 Miejska choinka w Poznaniu rozbłysła dzień wcześniej. Zobacz zdjęcia!

W sobotę, 3 grudnia, prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak oficjalnie rozświetlił 13-metrową miejską choinkę na placu przed urzędem miasta. To symbol inauguracji Betlejem Poznańskiego w tej lokalizacji.

📢 Stary Rynek w Poznaniu zachwycał. Tak wyglądał przed wojną. Zobacz archiwalne zdjęcia!

Stary Rynek w Poznaniu uznawany jest za jeden z najpiękniejszych w kraju. Pod względem wielkości ustępuje tylko krakowskiemu i wrocławskiemu. Przed wojną był głównym miejscem handlowo - usługowym stolicy Wielkopolski. Stanowił także centrum komunikacyjne miasta, gdzie do 1955 roku kursowały tramwaje. Dzięki archiwalnym zdjęciom możemy poczuć przedwojenny klimat tego miejsca.

📢 Czy jedno piwo dziennie szkodzi? Sprawdź, co dzieje się z organizmem, gdy pijesz alkohol

Czy piwo szkodzi? A może ma wartości prozdrowotne? To fundamentalne pytania, które zadają sobie wszyscy piwosze. Naukowcy i lekarze mają w tym temacie różne opinie. Jedni uważają, że picie piwa ma pozytywny wpływ na ludzki organizm. Inni zaznaczają, że spożywanie alkoholu - nawet niskoprocentowego - to duże niebezpieczeństwo. Jak jest naprawdę? W naszej galerii znajdziecie odpowiedzi na pytania, co dzieje się z organizmem, gdy pijemy piwo. Czy jedno piwo dziennie szkodzi? Oddajmy głos ekspertom.

📢 Te samochody prawie w ogóle się nie psują. Sprawdź najnowszy ranking niezawodnych aut!

Wizyta u mechanika to koszmar każdego kierowcy. Chcesz ograniczyć nieprzewidziane wydatki związane z eksploatacją auta do minimum? Warto wiedzieć, które samochody są najbardziej niezawodne i prawie w ogóle się nie psują. Z pomocą przychodzi najnowszy raport TUV 2023, który prezentuje listę najmniej awaryjnych modeli aut używanych. Ranking jest podzielony na kilka kategorii i przygotowano go na bazie blisko 10 mln badań technicznych. Sprawdź szczegóły.

📢 Dworek rodziny Mielochów w Poznaniu od dekad niszczeje i straszy. Ma niezwykłą historię

Ruiny starej posiadłości słynnej rodziny Mielochów z Poznania straszą spacerowiczów i turystów. Dworek ma jednak swoją historię. Po porządnej renowacji mógłby stać się atrakcyjną ciekawostką na mapie Wielkopolski.

📢 Kup tani dom od komornika! Oto nowe licytacje komornicze w Wielkopolsce. Sprawdź oferty z grudnia 2022

W Wielkopolsce co kilka dni pojawiają się nowe licytacje komornicze. Możesz na nich kupić dom w atrakcyjnej, niższej niż rynkowa cenie. Nieruchomości są zajmowane osobom zadłużonym, a później trafiają na licytacje. Sprawdziliśmy najciekawsze oferty z Wielkopolski w grudniu 2022 roku. Zobacz zdjęcia w naszej galerii.

📢 Koszmarny wypadek w Wielkopolsce. Nie żyje kierowca quada

Nie żyje 50-letni kierowca, który uległ wypadkowi podczas jazdy na quadzie. Do zdarzenia doszło w piątek 2 grudnia wieczorem w Zwierzyńcu pod Międzychodem.

📢 Horoskop na 2023 rok. Miłosny, finansowy, zdrowotny. Sprawdź, co Cię czeka w przyszłym roku!

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami i już wiemy, że będzie pełen wyzwań. Atakowani z każdej strony niepokojącymi informacjami zastanawiamy się, co nam przyniesie. Z odpowiedzią przychodzi horoskop na 2023 rok. Kto powinien uważać na podejmowane decyzje, a kto zwrócić szczególną uwagę na zdrowie? Dla kogo to może być przełomowy rok, a kto musi zatroszczyć się o pieniądze? Chcesz wiedzieć, co Cię czeka w przyszłym roku? Sprawdź swój horoskop!

📢 Brydżowy Memoriał Irka Nowaka w hotelu IOR w Poznaniu. Zobacz zdjęcia

W hotelu IOR w Poznaniu rozpoczął się XXVII Memoriał Irka Nowaka, zmarłego w 1995 r. brydżysty, reprezentującego kilka poznańskich klubów, wielokrotnego mistrza Polski.

📢 Wielkie otwarcie "Najbardziej offowego i autentycznego" jarmarku świątecznego w Poznaniu. Zobacz zdjęcia!

W sobotę, 3 grudnia, rynek Jeżycki w Poznaniu zamienił się w miejsce pełne rozmaitości. Koncerty, potańcówka, pokazy ognia, a przede wszystkim bardzo zróżnicowana kuchnia 18 restauracji. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Znowu się śmieją! Najgłupsze memy o rolnikach z Podlasia. Zobacz najlepsze smieszne obrazki 3.12.2022

Znów miastowi mają ubaw. Po raz kolejny na tapetę wzięli podlaską wieś i rolników. Zobaczcie najlepsze memy i demotywatory o województwie podlaskim. Jeżeli nie brakuje Wam dystansu do naszego regionu, możecie się nieźle pośmiać. Naprawdę warto, bo niektóre propozycję rozwalają system!

📢 Wielkie rzeźbienie w lodzie na rynku Łazarskim w Poznaniu. Zobacz zdjęcia!

W sobotę, 3 grudnia, na rynku Łazarskim w Poznaniu odbył się jedyny w swoim rodzaju pokaz rzeźbienia w lodzie. Wszystko z okazji inauguracji Betlejem Poznańskiego w tej lokalizacji. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Pałac byłego prezydenta Rzeczpospolitej do kupienia! To najdroższe apartamenty w Polsce. Ile kosztują luksusowe domy na sprzedaż?

Wspaniałe posiadłości z licznymi pokojami, wielkie ogrody, piękne okolice, a ponadto baseny, pomieszczenia fitness, a nawet sala teatralna. Na terenie całej Polski nie brakuje eleganckich rezydencji i pałaców. Co ciekawe, wiele z nich aktualnie można kupić, a dzięki temu poczuć się niczym członkowie rodziny królewskiej. Luksusowe domy na sprzedaż są dostępne dla swoich przyszłych mieszkańców już od kilkunastu milionów złotych. Choć cena wydaje się ogromna, to zdecydowanie warto zainwestować w takie ekskluzywne apartamenty. Jak wyglądają jedne z najdroższych domów na sprzedaż w kraju? Ile dokładnie trzeba wydać na ich zakup? Przedstawiamy zabytkowe i pełne przepychu nieruchomości dostępne do kupienia na stronie otodom.pl. Wśród nich pałac byłego prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej!

📢 Tak żyje i mieszka Viki Gabor. Zobacz jak zmieniła się młoda gwiazda przez ostatnie lata [3.12.2022 r.]

Viki Gabor jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd młodego pokolenia. Swoją karierę rozpoczęła od wzięcia udziału w programie "The Voice Kids". W 2017 roku wygrała 17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci i od tego momentu częściej widzimy ją na polskiej scenie muzycznej. W naszej galerii dowiesz się, jak wygląda życie Viki Gabor!

📢 Finał Top Model Polska. To oni wygrali. Jak obecnie wyglądają wszyscy zwycięzcy Top Model? Sprawdź, jak zmienili się od czasu programu!

Wszystkie polskie edycje programu Top Model zbierały przed telewizorami tłumy oglądających. Widzowie śledzili losy uczestników i trzymali kciuki za swoich faworytów. Obecnie trwa 11 sezon Top Model. Do tej pory jednak już 10 osób wygrało we finałach m.in. kontrakt modelingowy. Niektórzy z nich pracowali w wybranym przez siebie zawodzie, inni zrezygnowali ze sesji zdjęciowych i pokazów mody na rzecz życia z dala od wielkiego świata show-biznesu. Kto wygrał Top Model w ostatnich sezonach? Jak dzisiaj, po czasem nawet kilku latach od emisji, wyglądają zwycięzcy programu? Zobacz zdjęcia uczestników polskich edycji Top Model!

📢 Z tych miejsc uciekają Polacy! Dlaczego nikt nie chce tam mieszkać? To gminy z największym spadkiem liczby ludności w Polsce

Polacy nie chcą mieszkać w tych gminach? W ciągu 10 lat w niektórych polskich gminach ubyło ponad 10 procent mieszkańców, a w rekordowej pod tym względem - aż 1/3. Spośród 2 477 gmin znajdujących się w Polsce w 2021 roku aż w 1 776 gminach odnotowano spadek liczby ludności w porównaniu do Narodowego Spisu Powszechnego w 2011 roku. Większość takich miejsc znajduje się na terenach tzw. ściany wschodniej. Z których gmin najbardziej uciekają mieszkańcy? Jaki spadek dokładnie odnotowano? Przedstawiamy listę gmin zarówno wiejskich, jak i miejskich, które opuszcza największa liczba osób. Wszystkie dane i informacje pochodzą z informacji o wynikach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 na poziomie województw, powiatów i gmin.

📢 Czego nie kupować na mikołajki? Uważaj na nietrafione upominki. Najgorsze prezenty – tego nie dawaj na mikołajkowy upominek

Unikajmy kupowania nietrafionych mikołajkowych prezentów, a zwłaszcza nie dawajmy ich przyjaciołom i bliskim. Niestety, każdy kiedyś popełnił taką gafę i ofiarował komuś niechciany podarunek. Szacuje się, że co trzeci Polak dostaje prezent, z którego nie jest zadowolony. Kompletowanie trafionych upominków pod mikołajki, Boże Narodzenie czy rocznicę zawsze sprawia dużo problemów. Podpowiadamy, jak podczas przedświątecznego szału zakupów unikać kupowania nietrafionych mikołajkowych prezentów oraz czym na pewno nie powinniśmy obdarowywać bliskich na mikołajki.

📢 Najlepszy barber i fryzjer męski w Poznaniu. Zobacz ranking 2022 według opinii internautów [TOP 15]

Zobacz ranking najlepszych barberów w Poznaniu. Przedstawiamy 15 fryzjerów męskich polecanych przez poznaniaków. Ranking stworzyliśmy według opinii internautów w wyszukiwarce Google. Jako kryterium przyjęliśmy ocenę powyżej 4,5 i uporządkowaliśmy je według największej liczby opinii. TOP 15 przedstawia stan na 30 listopada 2022 roku.

📢 MŚ 2022. Memy przed 1/8 finału z Francją: Zaparkujemy autobus i poczekamy do karnych

Styl jaki jest każdy widzi. Niemniej reprezentacja Polski w niedzielę o godzinie 16:00 rozegra mecz, którego stawką będzie awans do ćwierćfinału mundialu w Katarze. Bukmacherzy nie dają nam najmniejszych szans, a francuska prasa określa grę wybrańców Czesława Michniewicza jako "fatalną i ultradefensywną". Jedyna nadzieja w genialnym Wojciechu Szczęsnym. Zobaczcie, jak spotkanie Polski z Francją zapowiadają internauci - oto najlepsze memy.

📢 Amerykańscy żołnierze zagrali wyjątkowy koncert w Poznaniu. Zobacz zdjęcia i wideo!

Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Poznaniu sprawili poznaniakom świąteczną niespodziankę. W piątkowy wieczór, 2 grudnia wystąpili na placu Wolności ze świątecznym muzycznym repertuarem: zagrali i zaśpiewali m.in. Jingle Bells - o tym, że dzwonią dzwonki sań, było też trochę wesołego rapu. Poznaniacy zaskoczeni koncertem bili brawo, a Amerykanie chętnie rozmawiali ze swoimi widzami.

📢 MPK Poznań: Duża awaria w centrum miasta. Tramwaje kursują objazdami

Duża awaria w centrum Poznania. W sobotę, 3 grudnia ze względu na problemy z torowiskiem na ul. Roosevelta - pomiędzy ul. Bukowską a mostem Dworcowym - wstrzymany został ruch tramwajowy w obu kierunkach.

📢 Oto najlepsze kwiaty do sypialni! Te rośliny doniczkowe ułatwiają relaks i oczyszczają powietrze. Sprawdź TOP 10

Lubisz kwiaty tak bardzo, że nie chcesz się rozstawać z nimi nawet w nocy? Nie musisz! Otocz się nimi w sypialni. Niektóre rośliny doniczkowe są szczególnie polecane do pomieszczeń, w których śpimy. Produkują tlen w nocy i dzięki temu wpływają pozytywnie na jakość snu.

📢 Mikołajki w PRL-u. Tak obchodzili Mikołaja nasi rodzice i dziadkowie. Jakie prezenty dostawali? Zobacz zdjęcia z tamtych lat

W PRL-u Mikołajki stanowiły ważną atrakcję do najmłodszych. Tego dnia uczniów i przedszkolaków odwiedzał Dziadek Mróz lub Św. Mikołaj. Dzieci nie mogły się doczekać, kiedy rozda im prezenty. Przypominamy, jak obchodzono Mikołajki za dawnych lat.

📢 Atrakcje świąteczne i nie tylko w weekend w Poznaniu. Oto najciekawsze wydarzenia 3 i 4 grudnia!

W pierwszy weekend grudnia, czyli 3 i 4 grudnia otworzą się kolejne dwa miejsca, gdzie poznaniacy poczują magię świąt. Poza tym odbędzie się aukcja, na której sprzedane zostaną 102 piękne obrazy. To będzie też wyjątkowy czas dla pasjonatów polskiej muzyki rozrywkowej. W Poznaniu zagrają znane gwiazdy. Co, gdzie i kiedy będzie się dziać w Poznaniu? Przedstawiamy najciekawsze propozycje, zarówno płatne, jak i darmowe. Sprawdź!

📢 Zajazd-widmo w Wielkopolsce. Kiedyś popularna restauracja "Pod Kaczorem" jest ruiną. Poznaj mroczną historię!

Za czasów PRL i także po 90 roku "Zajazd pod Kaczorem" był znany w całej Wielkopolsce. Słynął z serwowanej w nim pieczonej kaczki. Dziś dawna restauracja „Pod Kaczorem” w Piotrowie Pierwszym to ruiny, które straszą od 2015 roku, kiedy to doszło do wielkiego pożaru. Poznajcie tajemniczą historie tego miejsca i zobaczcie na zdjęciach, jak wygląda obecnie.

📢 Piękny pałac myśliwski popada w ruinę. Unikatowy zabytek jest w coraz gorszym stanie!

Unikatowy obiekt o bogatej historii popada w ruinę. Wśród gęstych lasów na terenie Nadleśnictwa Antonin w powiecie ostrowskim można znaleźć wspaniały pałac myśliwski. Jego elewacja została wykonana z kory dębu korkowego sprowadzonego aż z Portugalii. Niestety, stan budynku jest coraz gorszy. Jak teraz wygląda?

📢 Poznańska Kolej Metropolitalna dojedzie do Wronek. Od kiedy?

W piątek przy Dworcu Letnim w Poznaniu podpisano porozumienie rozszerzające zasięg Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Do stacji Wronki od 1 stycznia 2023 roku połączeń będzie więcej. Piątkowe wydarzenie to ostatni etap w rozwoju PKM, zainaugurowanej w czerwcu 2018 roku.

📢 Rozpoznajesz tego mężczyznę? Jest poszukiwany przez poznańską policję

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań - Północ poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież paliwa. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tą sprawą. Rozpoznajesz go?

📢 Samolot 4 godziny stał na pasie startowym. W środku wyczuwalny był zapach alkoholu

Samolot z Poznania linii Enter Air do egipskiego kurortu Marsa Alam utknął na 4 godziny na pasie startowym. Powodem była śnieżyca i konieczność odlodzenia maszyny. W środku przebywało 180-ciu zdezorientowanych pasażerów.

📢 Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje sprzęt i akcesoria. To za grosze można kupić od wojska ze sklepu AMW

Lubicie militaria? Może poszukujecie niedrogiego prezentu dla siebie lub kogoś bliskiego? Warto zobaczyć, co aktualnie sprzedaje wojsko w swoim sklepie internetowym. W galerii prezentujemy przykłady tanich i ciekawych produktów ze sklepu Agencji Mienia Wojskowego. Sprawdźcie sami!

📢 Jeden z największych samolotów świata wylądował w Poznaniu! Za nim długa podróż z przygodami. Zobacz zdjęcia!

Jeden z największych samolotów pasażerskich świata wylądował na poznańskim lotnisku Ławica! Mowa o Boeingu 747, czyli popularnym Jumbo Jecie. Na pokładzie samolotu do Polski przyleciało 300 amerykańskich żołnierzy, którzy mają wspomóc wojska NATO w Polsce. Nie obyło się bez przygód, w poniedziałek (28 listopada) maszyna lądowała awaryjnie na lotnisku O'Hare w Chicago. Zobacz w naszej galerii jak ta wyjątkowa maszyna prezentowała się na płycie poznańskiego lotniska!

📢 Ogromne tłumy przed MTP w Poznaniu! Co tam się dzieje? Zobacz zdjęcia

Ogromne tłumy ustawiły się w środę wieczorem przed Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Wszystko spowodowane jest koncertem znanego artysty.

📢 Niektóre pochodzą jeszcze z początków XVII wieku. To najstarsze domy na sprzedaż w Polsce! Zobacz, jak wyglądają!

Urzekają niepowtarzalnym klimatem i historyczną zabudową. Na terenie całej Polski nie brakuje niezwykłych starych budynków mieszkalnych wystawionych na sprzedaż za - bardzo często - stosunkowo niewielkie kwoty. Zakup takiej nieruchomości może się stać nie tylko dobrą inwestycją, ale jednocześnie może przynieść wiele satysfakcji z przeprowadzanego remontu. Przedstawiamy galerię z najstarszymi domami mieszkalnymi wystawionymi na sprzedaż w kraju. Niektóre z nich pochodzą nawet z początków XVII wieku!

📢 Niezwykły pałac w Wielkopolsce popada w ruinę. W nim poczujesz się jak w innej epoce! Ma szansę odzyskać dawny blask? Zobacz, jak wygląda!

Wystarczy stanąć na dziedzińcu, by przenieść się w czasie do innej epoki. Pałac w Golejewku pod Pakosławiem to miejsce wyjątkowe. Niestety, obiekt z każdym rokiem coraz bardziej niszczeje. Ze ścian odpada tynk, w kilku miejscach zawalił się strop, pojawił się grzyb. Jaka będzie przyszłość tego wspaniałego zabytku i czy ma jeszcze szansę odzyskać dawny blask? Zobaczcie, jak wygląda w środku.

📢 Oto 10 najtańszych domów na sprzedaż w Wielkopolsce. Zobacz zdjęcia i sprawdź ceny

Kupno domu wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi. Szukasz nowego miejsca do życia, ale nie chcesz zaciągać kredytu na całe życie? Świetnym rozwiązaniem może być rynek wtórny. Zwłaszcza, że na rynku nieruchomości często trafiają się prawdziwe okazje. W naszym zestawieniu prezentujemy 10 najtańszych domów w Poznaniu i Wielkopolsce, wystawionych na sprzedaż w serwisie otodom.pl w listopadzie 2022 roku. Czy to dobre inwestycje? Zobacz zdjęcia i sprawdź, jak wyglądają oraz ile kosztują. Wszystkie informacje o nieruchomościach znajdziesz galerii zdjęć.

📢 "Najbardziej offowy i autentyczny" jarmark świąteczny w Poznaniu. Takiego jarmarku jeszcze nie było! Azjatycka uczta na Jeżycach

  • To będzie najbardziej offowy i autentyczny jarmark świąteczny w mieście – zapowiadają radni Rady Osiedla Jeżyce. Już w najbliższą sobotę, 3 grudnia, Rynek Jeżycki zamieni się w Rynek Rozmaitości Jeżyckich, z koncertami, potańcówką, pokazami ognia, a przede wszystkim z bardzo zróżnicowaną kuchnią 18 restauracji!

📢 Wielomilionowe obrazy Jacka Malczewskiego z Ukrainy są teraz w Poznaniu. Ewakuowano dzieła sztuki. Zobacz wyjątkowe obrazy na zdjęciach!

W poniedziałek, 28 listopada o godz. 18 w Muzeum Narodowym w Poznaniu odbył się wernisaż wystawy pt. „Idę w świat i trwam. Obrazy Jacka Malczewskiego z Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki”. Na ekspozycji znalazły się 34 obrazy Jacka Malczewskiego ewakuowane ze Lwowa do Polski. We Lwowie znajdowały się jedne z najlepszych dzieł Jacka Malczewskiego. Wśród nich m.in. „Eloe” (1909) i „Chrystus z Emaus” (1909). Sztukę trudno oszacować, ale twórczość Jacka Malczewskiego w domach aukcji sięga kwoty nawet parędziesięciu milionów złotych. Zobacz wernisaż z otwarcia!

📢 Wielka inwestycja w Poznaniu robi wrażenie. Przebudowa Starego Rynku postępuje. Mają rozmach? Zobacz, co się tam dzieje!

Trwa przebudowa płyty Starego Rynku w Poznaniu. Budząca protesty inwestycja, będąca według wielu przedsiębiorców gwoździem do trumny okolicznych lokali, postępuje. Obecnie wymieniane są podziemne instalacje, obsługujące pobliskie budynki i samą płytę Rynku. Jak teraz wygląda wizytówka miasta? Zobacz wyjątkowe zdjęcia z lotu ptaka!

📢 Tajemniczy opuszczony dom w środku lasu. To miejsce stało się znane w Wielkopolsce. Zobacz zdjęcia

Wielkopolskie lasy skrywają wiele tajemnic. Wędrując leśnymi drogami w Nowym Jastrzębsku w gminie Zbąszyń można natrafić na prawdziwą perełkę. Stary, opuszczony dom w środku lasu to miejsce tajemnicze, ale i pełne uroku. Ma swojego właściciela, choć nikt w nim nie mieszka. Co kryje ta mroczna okolica? Zobaczcie zdjęcia tajemniczego domu!

📢 Poznań na starych pocztówkach. W takim wydaniu jeszcze go nie widziałeś. Rozpoznasz te miejsca? Zobacz wyjątkowe archiwum [ZDJĘCIA]

Piękne, zachwycające miasto, w wydaniu jakiego jeszcze nie widzieliście. Poznań na zdjęciach z XIX i XX w. możemy zobaczyć dzięki Archiwum Narodowemu w Poznaniu, które od wielu lat tworzy i sukcesywnie powiększa zbiór wspaniałych widokówek. Jak kiedyś wyglądało centrum stolicy Wielkopolski, poznańskie zabytki czy okolice Warty? Zobaczcie stare pocztówki i na moment cofnijcie się w czasie.

📢 Przerażające sekrety opuszczonego szpitala psychiatrycznego pod Poznaniem. To tragiczna historia!

Szpital w Owińskach pod Poznaniem od lat przyciąga osoby żądne wrażeń. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tragicznej historii tego miejsca. Czytaj więcej w galerii.

📢 Jak kupić czołg? AMW sprzedaje transportery, wozy opancerzone, łodzie, a także samoloty! Sprawdź jak nabyć wojskowy sprzęt (zdjęcia, wideo)

Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje transportery opancerzone, czołgi, łodzie, a także samoloty. Taki militarny sprzęt można kupić od polskiej armii.

📢 Tani samochód na każdą kieszeń? Sprawdź licytacje komornicze! Te auta są na sprzedaż nawet za 3/4 ceny

Ceny samochodów poszybowały w górę. Jeśli mimo to szukasz dla siebie nowych czterech kółek, dobrym rozwiązaniem może być kupno pojazdu od komornika. Wszystko drożeje, a Ty chcesz zaoszczędzić? Rzuć okiem na licytacje. Komornik sprzedaje samochody, których ceny wywoławcze wynoszą 3/4 ich realnej wartości. Niektóre z nich można kupić za naprawdę niewielkie pieniądze, a często są zadbane i w dobrym stanie. Jak wyglądają i ile kosztują samochody na licytacjach komorniczych? Sprawdź najciekawsze oferty.

📢 Poznań w PRL. Obejrzyj 50 zdjęć i przeżyj niezapomnianą podróż w czasie. Zakręci ci się łezka w oku!

Te zdjęcia wiele osób obejrzy z łezką w oku. Zapraszamy na niezapomnianą podróż w czasie do Poznania lat 60., 70. i 80. Pamiętasz, jak wyglądało miasto w PRL-u?

📢 Głosuj na ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI! Szukamy dzieci na okładkę świątecznego wydania gazety. Czeka mnóstwo nagród.

Tworzymy wielką świąteczną galerię zdjęć dzieci z naszego województwa. Spośród maluszków, dziewczynek i chłopców nasi Czytelnicy wybiorą dzieci, które trafią na okładki świątecznego i noworocznego wydania gazety. Wszystkie przesłane zdjęcia ukażą się w specjalnym dodatku z okazji Mikołajek. Na ponad 150 dzieci czekają wspaniałe nagrody - wśród nich rodzinne sesje fotograficzne, vouchery na zakupy w sklepach SMYK, a w finale wyjazdy do Energylandii oraz główna nagroda - wycieczka do Paryża i do Disneylandu.

📢 Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje samochody, autobusy i busy. Sprawdźcie jakie pojazdy dostaniecie w naprawdę niskich cenach!

Agencja Mienia Wojskowego nie zwalnia i ogłasza kolejne przetargi. Tym razem w ofercie znajdziemy wiele pojazdów różnego rodzaju. Można tam znaleźć samochody, wycofane z służby, do nabycia w okazyjnych cenach. W ofercie „osobówki”, busy i autobusy, oraz specjalistyczne pojazdy. W jakich cenach można je zdobyć? Sprawdź naszą galerię!

📢 Jaki pies dla dziecka? Owczarek niemiecki, podhalański czy seter? Te rasy psów są polecane dla rodziny z dziećmi [TOP 15]

Psy uznawane są za zwierzęta wierne, oddane właścicielowi, lojalne i kochające. Wielokrotnie zaskakują swą inteligencją. Nic w tym zatem dziwnego, że zyskały miano najlepszego przyjaciela człowieka. Miłość i sympatia do psów często rozkwita, kiedy jest się jeszcze małym dzieckiem. Wielu rodziców w posiadaniu czworonożnego przyjaciela widzi sporo plusów: dzieci uczą się troski, opieki oraz obowiązkowości. Kiedy już zapadnie decyzja o posiadaniu czworonoga, warto wybrać taką rasę psa, która jest "dobra dla dziecka". Sprawdziliśmy, jakie rasy psów są polecane dla rodzin z dziećmi.

📢 Te samochody kupisz od wojska! Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje samochody osobowe, ciężarówki i inne pojazdy. Zobacz zdjęcia i ceny!

Wojsko sprzedaje samochody z demobilu. Przetargi organizowane przez Agencję Mienia Wojskowego to nie tylko okazja dla pasjonatów, by nabyć sprzęt wojskowy, ale także okazja do zakupu pojazdów, takich jak: samochody osobowe, ciężarowe, a nawet silniki. Jakie auta można kupić od wojska? Zobaczcie przykładowe oferty z przetargów, które odbędą się w najbliższym czasie. Sprawdźcie zdjęcia i ceny samochodów z demobilu!

📢 30 zdjęć przedwojennego Poznania. Nie uwierzysz, jak pięknie wyglądał! [GALERIA]

Przedwojenny Poznań zachwycał. Nie wierzysz? Zabieramy Cię w niezwykłą podróż w czasie. Przenieś się do stolicy Wielkopolski pod koniec lat 20. i w lata 30. XX wieku i sprawdź, czy tamten Poznań był piękniejszy niż ten dzisiejszy.

📢 Tak żyło się w Poznaniu przed wojną. Zobacz wyjątkowe zdjęcia. Takiego miasta już nie ma!

Jesteście ciekawi, jak żyło się w Poznaniu przed wojną? Zajrzeliśmy do Narodowego Archiwum Cyfrowego i wybraliśmy kilkadziesiąt wyjątkowych zdjęć. Zobaczycie na nich obrazki z codziennego życia mieszkańców oraz niezwykłe wydarzenia z historii Poznania. Jedno jest pewne: takiego miasta już nie ma!

📢 Jak wygląda praca górnika? Dziś Barbórka! Zobacz górnictwo na starych zdjęciach. Niech żyje nam górniczy stan!

Polskie górnictwo, choć nie każdy ma tego świadomość, zaczęło się już w średniowieczu. Wówczas przede wszystkim zajmowaliśmy się wydobyciem soli. Obecnie już od dłuższego czasu w Polsce z górnictwem najbardziej kojarzy się Śląsk, gdzie jest ono najbardziej rozwinięte. Tutaj wydobywa się przede wszystkim węgiel kamienny. Wyjątkowym dniem dla wszystkim górników jest 4 grudnia - Barbórka, czyli dzień św. Barbary, która patronuje dobrej śmierci i trudnej pracy. Wtedy odbywają się msze, uroczyste spotkania oraz przyznaje się odznaczenia górnikom za ich pracę. Na co dzień jednak górnictwo to przede wszystkim trudna i niebezpieczna praca. Jesteście ciekawi, jak wyglądało kilkadziesiąt lat temu? Zobaczcie w naszej galerii!

📢 Życzenia dla Barbary na imieniny: wierszyki SMS, na Facebooka śmieszne obrazki. Życzenia imieninowe dla Barbary i z okazji barbórki

Życzenia imieninowe dla Barbary sprawią, że na ustach bliskich Wam kobiet pojawi się uśmiech. Zastanawiacie się czego można życzyć solenizantkom w tym (z wielu powodów) wyjątkowym roku? Przygotowaliśmy dla Was propozycje życzeń imieninowych dla Barbary, które możecie wysłać za pośrednictwem SMS czy Facebooka. Znajdzie się zarówno coś dla fanów poważnych i klasycznych życzeń, a także tych, którzy stawiają na humor, a bliskiej Basi chcą wysłać śmiesznego gifa lub obrazek. Zobaczcie sami i wybierzcie coś dla bliskich Wam Barbar!

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Ireneusz Zyska - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie